Svētdien, 3. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīsdesmit piektās kārtas ietvaros dzeltenzilie viesos tikās ar Rīgas klubu RFS.

Svarīgo spēli FKV aizvadīja solīdā līmenī, mačs sanāca saspringts un līdzīgs, un neizšķirts izskatījās pelnīts šīs kaujinieciskās cīņas iznākumā. Bet… Pēdējās mača sekundēs laukuma saimnieki iesita neticamus vārtus un izrāva uzvaru ar rezultātu 2:1.

Vārtus dzeltenzilo labā iesita pussargs Eduards Tīdenbergs.

Mačam priekš FKV bija liela nozīme. Ja pretinieks visus turnīra uzdevumus jau atrisinājis un kā reiz šodien noslēdza sezonu, tad FKV turpina cīnīties par trešo vietu. Neskatoties uz ļoti nopietnām kadru problēmām (traumas un diskvalifikācijas uzreiz vairākiem vadošajiem spēlētājiem), viesi lieliski un kaujinieciski noskaņojās, un tas bija redzams no pirmajām minūtēm.

FKV arī atklāja rezultātu, Gugas Palavandišvili aktivitāte piespieda kļūdīties RFS vārtsargu, un Eduards Tīdenbergs trāpīja jau tukšajos vārtos – 0:1!

Diemžēl, laukuma saimnieki ātri atspēlējās, un atkal par sevi lika runāt galvenais rīdzinieku ierocis – ”standarti”. Turpinājumā RFS atradās pārsvarā, bet FKV aizsargājās stingri un gudri.

Tāda pat bilde bija arī otrajā puslaikā. Asu momentu, diemžēl neizmantoja 66. minūtē Romans Mickevičs – kļūda. Abpusēji uzbrukumi turpinājās līdz fināla svilpei, bet aizsardzība kopumā bija kvalitatīvāka par uzbrukumu.

Un kad rādījās, ka spēle noslēgsies ar kaujiniecisku un pelnītu neizšķirtu, notika neticamais. Dāvis Ikaunieks ar pārsteidzošu sitienu iesita vienus no skaistākajiem vārtiem sezonā un atnesa RFS uzvaru. Neticami…

Ļoti apbēdinošs zaudējums, vēl jo vairāk, ka ”Ventspils” to nekādi nebija pelnījis. Bet tāds ir futbols… Tu no visa spēka rukāji 90 minūtes , bet viens mirklis ņēma un pārsvītroja visus pūliņus…

Apbēdinoši, un tagad viss noskaidrosies garās sezonas pēdējā mačā. Sestdien, 9. novembrī, mūs mājās gaida Kurzemes derbijs. FKV apmierina vienīgi uzvara. Visi uz stadionu. Uzvarēsim kopā!