Svētdien, 20. septembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta deviņpadsmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar Rīgas klubu RFS. Spēle paredzami sanāca spēle – uguns un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu ar rezultātu 1:1. FKV laukumā izrādījās uzreiz vairāki individuālie varoņi, bet pats galvenais, ka lieliski parādīja sevi visa komanda. Malači!

Vienīgos vārtus dzeltenzilo labā iesita uzbrucējs Jevgeņijs Kozlovs. Žeņa, atkal iepriecināja publiku ar savu neatkārtojamo kreiso! Otrā puslaika vidū Kozlovs ar spīdošu sitienu no soda neatstāja vārtsargam nekādu iespēju – 1:1! Bravo, Žeņa!

Vēl par vienu mača varoni neapstrīdami kļuva vārtsargs Konstantins Mahnovskis. Visu spēli Kostja aizvadīja solīdā līmenī, bet dramatiskajā nobeigumā jau vispār nonāca pirmajā plānā. 86. minūtē vārtsargs pirmais ieguva bumbu, bet par lielu pārsteigumu visiem stadionā galvenais tiesnesis nozīmēja pendeli, saskatot noteikumu pārkāpumu no Mahnovska puses. Lēmums ārkārtīgi strīdīgs, izsaucot pilnībā saprotamu emociju vētru. Kad tā norimās, vienpadsmitmetnieku izpildīja Darko Lemajičs, bet Mahnovskis dueli pret uzbrucēju uzvarēja, atsitot sitienu! Bravo, Kostja!

Tas, ka spēle jebkurā gadījumā sanāks nervoza, sasprindzināta un emocionāla, varēja nešaubīties arī pirms starta svilpes. Mači starp šīm komandām tradicionāli karsti un ļoti interesanti. Šis, dabīgi, par izņēmumu nekļuva.

Kaut gan pirmais puslaiks sanāca visai mierīgs, asumi praktiski neradās. RFS pārvaldīja teritoriju un bumbu, kas daudzejādā ziņā bija viesu taktikas plāns: FKV darbojās no aizsardzības, saprātīgi neskrienot pār galvu uzbrukumā, zinoši un pacietīgi gaidot savu uzbrukuma iespēju. Īpaši labas atzīmes pelnījis centra pussargs Beka Varshanidze, debitējot “Ventspils” sastāvā. Ar debiju, Beka! Nospēlēt “no lapas”, ar jauniem partneriem, jaunā komandā un uzreiz pret vienu no Latvijas futbola līderiem – ļoti sarežģīts uzdevums. Bet Beka ar to tika galā vienreizēji, malacis!

Un tomēr puslaika beigās, kad likās, ka nulles uz tablo saglabāsies līdz otrajām 45 minūtēm, RFS futbolisti atklāja rezultātu. Ass izgājiens flangā, Arturs Zjuzins sita ar galvu, rikošets no aizsarga, un bumba tīklā – 1:0.

Vārti uz ģērbtuvi – vienmēr nepatīkami. Tādas epizodes bieži salauž psiholoģiski, saņemties nav vienkārši. Un lūk, svarīgais mača moments: FKV nenodrebēja un nesalūza!

Otro puslaiku “Ventspils” iesāka agresīvi, aktīvi, ar labu kustību un kaisli. Ieslēdzās raksturs! Par svarīgu momentu kļuva savlaicīgie taktiskie pārkārtojumi, ļaujot viesiem sakārtot uzbrukuma variantus. Saprotams, ka ieviest tos dzīvē bija grūti: RFS ļoti labi organizēts, apmuļķot tāda pretinieka aizsardzību pavisam nav vienkārši. Bet bija ļoti patīkami novērot, ka “Ventspils”, sakožot zobus, nedomā apstāties, tas meklē savu iespēju, ciešas un gatavo, ciešas un gatavo.

Tam visam, tiesa, būtu maz jēgas, ja 67. minūtē “Ventspili” neglābtu Mahnovskis. Lemajiča sitiens bija neparocīgs un precīzs, bet Kostja atzīstami tika galā ar šāvienu stūrī. Atbildot FKV jau organizēja savu uzbrukumu, aktīvais Abdula Genajevs nopelnīja sodu. Pie bumbas piegāja Kozlovs… Jāāā!!!

Nu bet pēdējās desmit minūtes šīs cīņas pārvērtās vienos nervos un sasprindzinājumā. Laukuma saimnieki palaida teicamu momentu 80. minūtē, kad kāds no viņiem gandrīz noslēdza centrējumu uz tālo stabu. Bet mirkli vēlāk notika liesmojošā epizode ar pendeli…

Iznākumā – neizšķirts. “Ventspilij” tas pielīdzināms svarīgai un lielai uzvarai, pirmām kārtām psiholoģiskā plānā. Cīņā ar galēji motivētu pretinieku, zaudējot, FKV parādīja raksturu, gara spēku un izsalkumu sisties, neskatoties ne uz ko. Un nopelnīja par to applausus un labas atzīmes. Tā bija Komanda!

Trešo apli FKV sācis ļoti atzīstami. Ļoti gribas, lai viss tā arī turpinātos arī līdz sezonas beigām. Jo vairāk, ka jau trešdien sākas grūtais gājums pēc Latvijas Kausa, kura svarīgumu, saprotama lieta, nevar nepārvērtēt.

Nepieciešams turpināt cīnīties!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 19. kārta

RFS – Ventspils – 1:1 (1:0)

RFS: Kučers, Savaļnieks, Jagodinskis, Solovjovs, Zjuzins (Kuadio, 73), Lipuščeks, Šaričs, Emersons, Strumija (Offors, 78), Lemajičs, Ikaunieks (Šimkovičs, 90)

Rezervisti: Ikstens, Isajevs, Sorokins, Varslavāns.

Ventspils: Mahnovskis, Ļitvinskis, Mamāh, Sahņevičs (Rehviašvili, 46), Mčedlišvili (Bite, 83), Varshanidze, Pjagbara (Ondongs Mba, 46), Genajevs (Eristavi, 83), Ulimbaševs, Svārups (Kokins, 70), Kozlovs

Rezervisti: Alampasu, Kazims.

Vārti: 1:0 Zjuzins (44), 1:1 Kozlovs (69).

Brīdinājumi: Zjuzins (39), Strumija (54), Ondongs Mba (71), Lipuščeks (75), Ļitvinskis (86), Mahnovskis (88).

90. minūtē Lemajičs nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Artis Ķēniņš (Tukums).

Rīga. 20. septembris. Stadions “Arkādija”. 200 skatītāji.