Pirmdien, 15. jūnijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja pirmo maču Latvijas čempionātā 2020. Ilgi gaidītie futbola svētki notikuši, ar ko mēs arī apsveicam visus futbola draugus. Čempionāta starta kārtā Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar vienu no galvenajiem konkurentiem klubu RFS. Diemžēl, priecīgas emocijas spēle dzeltenzilajiem neatnesa – apbēdinošs zaudējums ar rezultātu 0:1, un šo iznākumu nekādi nevar nosaukt par taisnīgu.

Kā izrādījās, vienīgie vārti krita jau tikšanās debijā. Laukuma saimnieki organizēja uzbrukumu labajā FKV aizsardzības flangā, un tas noveda pie tā, ka laukuma saimnieku uzbrucējs Emersons Santana raidīja bumbu tuvajā apakšējā stūrī – 1:0. Turpinājumā FKV bija daudz momentu, lai iesistu un izlīdzinātu rezultātu, bet realizācija dzeltenzilos pievīla.

Apbēdinoši, protams. Divu konkurentu kauja par pašām augstākajām vietām kopumā sanāca aizraujoša, interesanta un nepiekāpīga. Notikumu bija daudz (gan galvenā arbitra trauma, gan pirmais noraidījums turnīrā) – spēle visus turēja sasprindzinājumā. Un sanāca visai kvalitatīva, kas, ņemot vērā ”mežonīgo starpsezonu”, pa īstam nopietns sasniegums, un treneru pirmām kārtām. Žēl tikai, ka veiksme šajā spēlē uz vienu īsu (bet izšķirošu) mirkli uzsmaidīja pretiniekam, bet ne mums.

Protams, vienmēr nepatīkami sākt sezonu ar zaudējumu. Vēl jo vairāk tad, ka tu neesi bijis sliktāks par draudīgo un ambiciozo pretinieku, bet, pēc būtības, lielāko mača daļu bijis acīmredzami labāks. Žēl, bet tas ir futbols. Viss tikai sākas, gan vārti gan uzvaras obligāti drīz atnāks!

Mačs kļuva par īpašu uzreiz septiņiem dzeltenzilajiem: Andrejs Sahņevičs, Giorgi Rehviašvili, Fabiņjo, Kris Ondong Mba, Kazims nospēlēja savas pirmās spēles FKV un vispār debitēja Latvijas čempionātā, bet Giorgi Eristavi un Jevgeņijs Kozlovs nospēlēja savus pirmos mačus FKV sastāvā. Bez tam, savu debijas maču FK ”Ventspils” galvenā trenera lomā aizvadīja Viorels Frunza, debitēja arī viņa palīgs Vladimirs Gudevs. Apsveicam visus ar debiju, kaut acīmredzami, ka visiem tā iznākumā sanāca ar rūgtuma piegaršu…

Nekas, futbolā bez neveiksmēm neiztikt. Domāsim jau par nākamo maču: dzimtajā stadionā , sestdien, 20. jūnijā pret ”Tukumu”. Lūk, tur mums vienkārši nepieciešams iesist un uzvarēt!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Latvijas čempionāts. 1. kārta

RFS – Ventspils – 1:0 (1:0)

RFS: Kučers, Isajevs, Sorokins, Solovjovs, Šimkovičs, Emersons, Kuadio (Zjuzins, 81), Lemajičs, Lipuščeks, Strumija, Šaričs (Babičevs, 72).

Rezervisti: Ikstens, Regža, Kvačuks, Toniševs, Smoljo.

Ventspils: Mahnovskis, Sahņevičs, Rehviašvili, Ļitvinskis, Mamahs, Eristavi (Ondong Mba, 46), Fabiņjo (Kozlovs, 68), Tīdenbergs, Stuglis (Tālbergs, 85), Villela, Svārups (Kazims, 63).

Rezervisti: Alampasu, Ļotčikovs, Dženajevs.

Vārti: 1:0 Emersons (9).

Brīdinājumi: Strumija (27), Stuglis (37), Mamahs (45+9), Kaudio (68), Emersons (69), Kazims (84), Sahņevičs (86), Sahņevičs (86).

Noraidījums: Sahņevičs (86).

Tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga); no 19:08 – Mareks Ķere (Tukums).

Rīga. 15. jūnijs. “Arkādija” stadions.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 4 (3) – 6 (1).

Stūra sitieni: 1 – 5.

Pārkāpumi: 8 – 7.

Aizmugures: 0 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 5 (3) – 11 (6).

Stūra sitieni: 5 – 6.

Pārkāpumi: 11 – 8.

Aizmugures: 0 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – RFS