Otrdien FK “Ventspils” mājās uzņems Jūrmalas “Spartaku”. Ar šo spēli sākas Latvijas čempionāta trešais aplis. Puse garā maratona aiz muguras, un tas ir iemesls apkopot kādus rezultātus. FK ”Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs nokomentēja dzeltenzilo spēles, kā arī pastāstīja par transfēru prioritātēm un drīzo startu Eiropas Līgā. Bez tam, FKV prezidents uzaicināja komandas līdzjutējus uz speciālu tikšanos (7. jūlijā).

– Adlan, 25. jūnijā ”Ventspils” mājās uzņems ”Spartaku”, un ar šo spēli tiks atklāts Latvijas čempionāta trešais aplis. Aiz muguras kā reiz puse čempionāta. Laiks apkopot savdabīgu starpposma iznākumu. Grūti pieļaut, ka jūs būtu apmierināts ar to vietu, kuru patreiz ieņem FKV…

– Protams, esmu neapmierināts ar to, kur mēs patreiz atrodamies, un tas ir vēl viegli teikts. Dabīgi, ka mūsu komanda ieņem pavisam ne to vietu, kuru mēs gaidījām un uz kuru cerējām. Vien 20 punktu divu apļu iznākumā, no līdera atpaliekam par 14 punktiem. Jā, līdz trešajai vietai vien pieci punkti, bet mūsu mērķis nekad nav bijusi treā vieta, mūsu mērķis var būt tikai pats galvenais. Bija moments, kad FKV uzvarēja turnīra līderi, uzvareja FC ”Riga”, pietuvojās līderiem, bet pēc tam sekoja divi ļoti apbēdinoši zaudējumi. Tie ļoti sarūgtināja, tā kā mans vērtējums ”Ventspils” iespētajam par pusi čempionātu 2+, ne vairāk.

– FKV līdzjutēji, saprotama lieta, ļoti vīlušies, to izteikumi kritiski, kas jūs, domāju, nepārsteidz. Laiks mainīt uzdevumus?

– Nekādā gadījumā, uzdevumus mainīt nedrīkst, mēs arī netaisāmies to darīt. Teicu agrāk, varu atkārtot arī tagad, ka komandas neiekļūšana Eirokausos uz nākamo sezonu būs katastrofa. Ko tamlīdzīgu es nevaru stādīties priekšā. Mēs izdarīsim visu, lai izlabotu situāciju. Mums visiem skaidri jāapzinās, un pirmām kārtām futbolistiem, ka nekāda pašatļautības vājība vispār nevar būt, tā vienkārši nav pieļaujama. Nekādu darbību, tā teikt, ar nolaistām rokām, maksimāala tiekšanās pēc uzvaras, maksimālas pūles laukumā.

– Viens no faktoriem, kam būtu jākalpo situācijas izmaiņām – kadru pārmaiņas. FKV transfēru loga laikā pēc tradīcijas aktīvs?

– Daram visu, lai pastiprinātu katru līniju. Piemēram, redzams, ka komanda daudz iesit, uzbrukumā darbojas agresīvi – pat apbēdinoši zaudētos mačos mums bija daudz momentu, svarīgi paaugstināt realizāciju. Bet daudz mēs arī ielaižam. Aizsardzībā ne visi pieraduši daudz strādāt, ne visi gatavi pie aktīvām darbībām uzbrukumā pareizi izpildīt nepieciešamās darbības aizsardzībā. Mēs visu to ņemam vērā, kā arī daudzus citus faktorus, tā kā pastiprinājums būs. Bez tam, transfēru logs – tas ir periods, kad spēlētāji ne tikai atnāk, bet arī aiziet. Mēs šo situāciju rūpīgi analizējam, lai negadītos situācijas līdzīgas tai, kā pagājušajā gadā ar Adeleki.

– Patreiz ārkārtīgi svarīgs tieši rezultāts, bet tas tai skaitā nozīmē, ka grūti vērst akcentu uz jauniem puišiem. Prioritātē pieredze?

– Tā arī ir. ”Ventspilij” nepieciešams izlabot situāciju, tādēļ mēs nevaram vienkārši domāt par perspektīvu. Rezultāts vajadzīgs tagad, mēs aicinām pieredzējušus futbolistus, kuru kvalitātes palīdzēs risināt problēmas, kuras mums ir. Vēl jo vairāk, ka spēļu grafiks komandai ļoti blīvs. Skaidrs, ka pilnīgu atbildi uz jautājumu ”Pastiprināja komandu jaunatnācēji vai nē?”, var dot tikai oficiālas spēles, bet zinu, ka nepieciešamās kvalitātes un līmenis viņiem ir, lai palīdzētu klubam.

– Pavisam drīz pats karstākais un interesantākais laiks – Eiropas Līga. Pirmais ”Ventspils” pretinieks – Albānijas klubs ”Teuta”. Kā jūs vērtējat izlozi?

– Atklāti atzīšos, ka es negribēju, lai mums tiktu Albānijas klubs, un arī vispār negribējās spēlēt ar Balkānu klubiem. Neapvainojot tos teikšu, ka priekšroku dotu jebkuriem citiem pretiniekiem. Gan tādēļ, ka tas spēles plānā nav vienkārši, un bez tam, vienmēr līdzi nāk kaut kādas nepatīkamas runas, intrigas. Bet ko darīt – izloze ir izloze, mēs to neietekmējam. Albānijas komandas pie manis laikam pievelkas – spēlēju pret tām arī agrāk, ar to pašu ”Teutu”. Lūk, arī ”Ventspilij” tās tiek otro gadu pēc kārtas, tas vispār ir kaut kāds nonsenss. (Smaida). Kas attiecas uz manu vērtējumu, tad uzskatu, ka mums viennozīmīgi jātiek garām ”Teuta”, kā pagājušajā gadā pārvarējām albāņu barjeru. Nākamajā raundā tad gaida ”Haiduk” – komanda, protams, cita līmeņa un meistarības. Skaidrs, ka mūsu domas tagad saistītas tikai ar spēlēm pret Albānijas komandu, bet arī uz ”Haiduk” mēs, kā saka, ar vienu aci skatamies. Sitīsimies, svarīgi, ka varēsim izmantot visus futbolistus, nepievēršot uzmanību šim ”briesmīgajam” vārdam limits.

– Mēs visi ļoti gribam, lai FKV arī Latvijas čempionātā izlabotu lietu kārtību, un Eiropas Līgā nestu līdzjutējiem pēc iespējas vairāk labvēlīgu emociju.

– Neapšaubāmi. Par līdzjutējiem mēs nekad neaizmirstam. Kā reiz pirms starta Eiropas Līgā es aicinu līdzjutējus uz tikšanos ar mani Ventspilī, 7. jūlijā, 12:00. Vienmēr esmu bijis atklāts sarunām, vienmēr gatavs atbildēt uz jebkuriem jautājumiem. Uzskatu, ka tagad komandai grūtajā laikā vajag atmest visus nevajadzīgos strīdus un dažādu spriedelēšanu, vajag apvienoties un kopā apspriest visus jautājumus. Ceru, mums visiem pietiks prāta un mīlestības pret klubu, lai būtu kopā ar komandu, atnākt uz tikšanos un parunātos.

– Apkopojot mini iznākumu, jūs esat pārliecināts par to, ka otro sezonas pusi ”Ventspils” aizvadīs labāk un izlabos situāciju?

– Jā, skatos uz priekšu ar optimismu, mēs varēsim visu izlabot un atgūt zaudēto. Vienmēr saku, ka nesu pilnīgu atbildību par rezultātu. Atkārtoju to vēlreiz un saku, ka bez medaļām ”Ventspils” nepaliks!

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv