Svētdien, 22. septembrī, FK ”Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīsdesmitās kārtas ietvaros Igora Kļosova komanda viesos tikās ar Rīgas klubu ”Metta”. Spēle padevās ļoti rezultatīva, īsts trilleris, un iznākumā tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 3:3.

Divi vārti dzeltenzilo aktīvā pussargam Daniilam Ulimbaševam – labais, Daņja! Vēl vienus vārtus iesita uzbrucējs Mihails Sergijčuks, ir pirmie vārti Latvijas čempionātā – apsveicam, uzbrucēj!

Mačs ”Daugavas” stadionā sanāca aizraujošs, saviļņojošs un dzirksteļojošs. Tur sanāca vētrains trilleris – spēles bilde mainījās vairākas reizes, pie tam, mainījās kardināli…

Pēc pirmā puslaika iznākuma FKV futbolisti laukumu pameta stipri vīlušies. Lielāko tā daļu viesi aizvadīja vairākumā, bet pie tam… zaudējot 0:2. Vairākus asus vārtu momentus dzeltenzilie, diemžēl, nerealizēja, bet laukuma saimnieki, nepiekāpīgi un mērķtiecīgi, organizēja, pēc būtības, divus nopietnus uzbrukumus un… divreiz iesita.

Nācās FKV otrajā puslaikā ķerties pie lietas ar trīskāršu enerģiju un visu izlabot. Izdevās ātri! 53. minūtē Ulimbaševs, izmantojot Raiena Tālberga labu piespēli, spēcīgi sita no metriem divpadsmit – 1:2! Pagāja vien četras minūtes, un rezultāts jau kļuva līdzīgs. Šajā reizē Ulimbaševs izmantoja teicamu centrējumu no Romana Mickeviča un ar galvu raidīja bumbu vārtos – 2:2!

“Ventspils” spiediens turpinājās, uzbrukumu bija daudz, momentu bija daudz. Beidzot, 82. minūtē viesi izvirzījās vadībā! Elio Batista atdeva asu piespēli, sitiena pozīcijā klasiski izrāvās Sergijčuks, un meistarīgi tika galā ar vārtsargu – 2:3!

Bet, diemžēl, gara spēka uzvara ”Ventspilij” neizdevās. Laikam, pārāk ātri viesi noticēja tam, ka laukuma saimnieki mazākumā jau samierinājušies ar zaudējumu. Bet jau kompensācijas laikā ”Metta” atrada sevī spēkus uzbrukumam – sitiens no vidējas distances, neveiksmīgs priekš FKV rikošets, un bumba vārtos… Dzeltenzilo vilšanās nopūta. Neizšķirts.

Protams, zaudēt ļoti svarīgos divus punktus tādā situācijā ļoti apbēdinoši. Mačs kārtējo reizi apstiprināja neapgāžamo un mūžīgo taisnību: saglabāt uzmanību un galēju koncentrāciju vajag (un vajag obligāti!) līdz fināla svilpei. Savādāk vienkārši nedrīkst.

Var nešaubīties, ka FKV dēļ šīs kuriozās un apbēdinošās epizodes – rikošeta, iznākumā novedot pie neizšķirta, secinājumus izdarīs. Un pareizos secinājumus. Nākamajā mača jau nekādi nedrīkst ļaut sev atslābināties agrāk, kā atskanēs fināla svilpe…

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Metta – Ventspils – 3:3 (2:0)

Metta: Ošs, Ševeļovs, Laguns (Ozoliņš, 61), Liepa, Fazili (Zēģele, 85), Uldriķis, Žaldovskis (Šibass, 46), Birka, Seriba, Džamalutdinovs, Masangane

Rezervisti: Saulītis, Veneranda, Kipsts, Fjodorovičs.

Ventspils: Mahnovskis, Ļotčikovs, Mamahs, Batista, Stuglis (Tālbergs, 46), Kazačoks, Palavandišvili (Sergijčuks, 80), Mickevičs (Ļitvinskis, 90), Villela, Ulimbaševs, Svārups

Rezervisti: Baturins, Klimaševičs, Osipovs, Dusalijevs.

Vārti: 1:0 Masangane (25), 2:0 Žaldovskis (41), 2:1 Ulimbaševs (53), 2:2 Ulimbaševs (57), 2:3 Sergijčuks (82), 3:3 Liepa (90+1).

Brīdinājumi: Kazačoks (56), Ulimbaševs (57), Liepa (80).

Noraidījums: Ševeļovs (28).

Tiesnesis: Jurijs Paškovskis (Lietuva).

Rīga. 22. septembris. ”Daugavas” stadions. 232 skatītāji.