Svētdien, 30. augustā, FK “Ventspils”‘ futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta septiņpadsmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Metta”. Mačs bija saspringts, atrisinājums padevās dramatisks: FKV, spēles gaitā zaudējot, iznākumā izrāva ļoti svarīgu uzvaru 91. minūtē – 1:2!

Izšķirošos vārtus ar brīnišķīgu sitienu no metriem 25 iesita pussargs Daniils Ulimbaševs. Bravo, Danja! Jau ne pirmo reizi viņš kļūst par īstu draudu tieši “Mettai”, iesitot pretiniekam spēļu beigās. Vēl vienus vārti FKV aktīvā uzbrucējam Kasparam Svārupam, atzīstami atstrādājot savu puslaiku. Labais, Kas!

“Ventspils” panāca jau ceturto uzvaru pēc kārtas (skaitot maču Eiropas Līgā). Protams, tāda varena gaita priecē visus dzeltenzilos, vienmēr lieliski un patīkami, kad ļoti neatlaidīgs, smags un skrupulozs darbs nes augļus. Tā turēt, FKV! Lai arī rudens, vienmēr izšķirošais sezonas laiks, sanāk veiksmīgs un uzvarošs…

Nu bet mačs ar “Mettu” paredzami sanāca grūts un abpusēji ass. Un tas nepārsteidza. Tie jau, kuri brīnās par tādu nepiekāpību, redzams, vienkārši neatceras, ka “Ventspils” nebija uzvarējis “Mettu” tieši Rīgā turpat divus gadus. 2018. gada 15. septembrī dzeltenzilie uzvarēja 0:2.

Pirmajā puslaikā “Ventspilij” bija pārsvars, bet iesist nespēja. Bet lūk, otrais puslaiks sākās neveiksmīgi. Pavirša piespēle, bumba pārtverta un uzreiz vārtu izgājiens: tāla piespēle, un varenais Raimonds Krollis paspīdēja ar individuālo meistarību – 1:0.

Dzeltenzilo godam, grūtā momentā viņi nepalaidās un samērā atri atspēlējās. Giorgi Rehviašvili izgrauza bumbu laukuma vidū, pieslēdza Villelu, kurš pagarināja uzbrukumu, atrodot kreisajā flangā Ulimbaševu. Un lūk, jau sitiens, vārtsargs bumbu atsita, bet uz atlecošo bumbu kā vanags Svārups – 1:1! Bravo, Kasik – šie vārti komandai bija velnišķīgi vajadzīgi!

Kā bija vajadzīga arī Konstantina Mahnovska pieredze un aukstasinība, divreiz lieliski glābjot FKV burtiski “Mettas” atbildes uzbrukumā. Sitieni no tuva attāluma bija bīstami, bet dzeltenzilo vārtsargs tika galā vienreizēji. Labais, Kostja!

Iespējams, šī epizode daudzējādā ziņā arī kļuva kritiska. Turpinājumā pa īstam nopietnus draudus izveidoja jau tikai “Ventspils”. Drāmas atrisinājumu nācās gaidīt līdz 91. minūtei! Šis izšķirošais izgājiens sanāca skaists un izpelnīts, vai. Sākās tas vēl mūsu laukuma pusē, kad Dmitrijs Ļitvinskis kā tāds bezbailīgs un lepns mustangs savāca bumbu un drosmīgi devās uzbrukumā. Devās un atrada partneri, gudrinieks Svārups iznākumā nogādāja bumbu līdz Ulimbaševam, bet tas… Trāpīgs sitiens apakšējā stūrī no tālas distances, un jāāāāāā, bumba tīklā – 1:2! Bravo, Danja! Par drosmīgo lēmumu, par kvalitatīvo sitienu, par precizitāti – par vārtiem!

Uzvara! Ar gara spēku, ļoti svarīga un vajadzīga. Pirms garās pauzes, kura šajā mežonīgajā sezonā vienkārši liekas kā kaut kāda neparasta veiksme, ļoti svarīgi bija nenovirzīties no uzvaru ceļa, saglabāt pozitīvas emocijas, saglabāt pārliecību un turpināt cīnīties tabulā. Tādas uzvaras norūda!

Tagad var atviegloti atvilkt elpu, atpūsties, sagaidīt jauno pretinieku Eiropas Līgā un ar jauniem spēkiem un emocijām ienirt futbola rudenī. Tas, bez šaubām, būs tikpat smags, kā arī visa iztukšojošā vasaras daļa. Bet “Ventspils” parādīja, ka tas grib uzvarēt un cīnīties par uzvarām līdz galam un jebkurā situācijā. Lūk, tas arī dara komandu spēcīgu!