Trešdien, 21. oktobrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo maču. Latvijas Kausa 1/4 fināla ietvaros Viorela Frunzas komanda tikās ar klubu “Jelgava”. Sanāca īsta Kausa kauja: saspringta, nepiekāpīga un dramatiska – viss izšķīrās pendeļu sērijā. To veiksmīgāk izpildīja dzeltenzilie: uzvara ar rezultātu 4:3! Iekļūstam pusfinālā un turpinām cīnīties par pagodinošo trofeju!

Spēles pamatlaiks un papildlaiks vārtus neatnesa – 0:0. Pendeļu sērijā par galveno varoni kļuva FKV vārtsargs Konstantins Mahnovskis, spīdoši atvairot divus pirmos pretinieka sitienus, tā dodot pārliecību laukuma partneriem. Uzvarētājiem precīzi sita Daniils Ulimbaševs, Kaspars Svārups, Kristians Pjagbara, bet izšķirošais sitiens kapteiņa Andreja Sahņeviča aktīvā. Uzvara!

“Biju pārliecināts, ka iesitīšu. Arī agrāk nācies iesist pendeles, tā kā stipru satraukumu neizjutu. Skatījos, kā darbojās “Jelgavas” vārtsargs citos sitienos. Un kad gāju pie “punkta”, jau teicami zināju, kur sitīšu. Viss izdevās!

Tā, mierīgi, ar padarīta darba sajūtu, jau pēc spēles izstāstīja savas izjūtas izšķirošajā momentā Andrejs Sahņevičs. Lūk, tie, pieredzējuša cilvēka vārdi: viss precīzi, zinoši un aukstasinīgi. Labais, kapteini!

Bet visa tā nervu sasprindzinājuma neparedzamajā pendeļu sērijā pilnībā varēja arī nebūt, būtu dzeltenzilie tik pat aukstasinīgi spēles laikā. FKV pārākums visas šīs 120 minūtes bija acīmredzams, izņemot varbūt pēdējās minūtes sešas, kad tika noraidīts aizsargs Giorgi Rehviašvili un viesi spēli pabeidza mazākumā.

Visā pārējā jelgavniekiem padevās tikai atsevišķi posmi, kad viņi centās viesiem diktēt spēles gribu. Un, jā, asumi gadījās. Dažās epizodēs tikai Mahnovska augstā meistarība pasargāja no nepatikšanām. Bet kopumā tas bija reti un tas bija ne tuvu tik bīstami, kā daudzie dzeltenzilo izgājieni.

Bet lūk ko laukuma saimnieki darīja tiešām lieliski, tā bija sišanās un aizsardzība. “Jelgavas” kausa raksturs kārtējo reizi izpaudās pilnā mērā. Bet vienalga, FKV bija jāizšķir ceturtdaļfināla iznākums daudz agrāk, kā pendeļu sērijā.

Bet ko padarīsi, ja bumba nu nekādi negribēja šodien līst vārtos! Te kādi centimetri garām vārtu stabam, te nedaudz pāri vārtiem, te divi vārtu stabi (!) pēc kārtas. Citās epizodēs jau izsmalcināti spēlēja “Jelgavas” vārtsargs Vladislavs Kurakins, izvelkot ļoti daudz grūtu bumbu. Kas tikai dzeltenzilajiem neizgāja sitiena pozīcijā! Gan Žeņa Kozlovs, gan Lukass Villela, gan Daniils Ulimbaševs, gan Kris Ondongs Mba, gan Kaspari Kokins un Svārups, gan citi. Viss velti! Vai kļūdīšanās, vai brīnišķīgā Kurakina spēle.

No otras puses, viss tas – parasta lieta kausu cīņām. Šeit savi likumi, šeit favorīts ne vienmēr uzvar mierīgi. Šeit pirmajā plānā nepiekāpība un vēlme katrā epizodē pierādīt, ka tu esi labāks un spēcīgāks. Šodien abas komandas sitās līdz pēdējam, jau nebija spēka, bet futbolisti vienalga piecēlās un sitās. Tas bija lieliski!

Nu bet uzvarētājs vienmēr var būt tikai viens. Brīnišķigi, ka šis uzvarētājs – FK “Ventspils”!

Apsveicam FKV līdzjutējus ar svarīgo uzvaru! Mūsu kausa gājums turpinās! Vēl vajag veikt divus uzvaras soļus. Pagaidām, vispār, nepieciešams viens – pusfināls! Sitīsimies!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Latvijas Kauss. 1/4 fināls

Jelgava – Ventspils – 3:4 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 3:4, pēcspēles 11 m sitienu sērijā)

Jelgava: Kurakins, Šteinburgs, Minkevičs, Hvoiņickis (Krušatins, 83), Korzāns, Šlampe, Džons, Soloveičiks (Saveļjevs, 114), Bogdaškins (Pivarovičs, 111), Grjaznovs, Grīnbergs

Rezervisti: Grigorjevs, Cēsnieks, Kruglaužs, Štrauss.

Ventspils: Mahnovskis, Ļitvinskis, Ulimbaševs, Varshanidze, Villela, Mčedlišvili, Kozlovs (Kazims, 106), Rehviašvili, Ondongs Mba (Pjagbara, 71), Sahņevičs, Kokins (Svārups, 57)

Rezervisti: Hartmanis, Ļotčikovs, Genajevs, Tālbergs.

Brīdinājumi: Minkevičs (38), Soloveičiks (43), Šteinburgs (45), Hvoiņickis (48), Rehviašvili (61), Grjaznovs (72), Svārups (90+2), Krušatins (106), Mčedlišvili (108), Rehviašvili (114), Kazims (117), Šlampe (120+1), Kurakins.

Noraidījums: Rehviašvili (114).

Tiesnesis: Jevgeņijs Vasjukovs (Rīga).

11 m sitienu sērija: 0:0 Krušatins (vārtsargs), 0:0 Villela (vārtsargs), 0:0 Grīnbergs (vārtsargs), 0:1 Ulimbaševs, 1:1 Korzāns, 1:2 Svārups, 2:2 Minkevičs, 2:3 Pjagbara, 3:3 Grjaznovs, 3:4 Sahņevičs.

Jelgava. 21. oktobris. 65 skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 5 (2) – 9 (5).
Stūra sitieni: 1 – 4.
Pārkāpumi: 14 – 4.
Aizmugures: 1 – 2.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 4 (2) – 11 (1).
Stūra sitieni: 2 – 4.
Pārkāpumi: 11 – 10.
Aizmugures: 2 – 1.

*****

Sitieni (vārtos): 0 – 7 (3).
Stūra sitieni: 1 – 1.
Pārkāpumi: 3 – 2.
Aizmugures: 0 – 0.

*****

Sitieni (vārtos): 1 (0) – 2 (1).
Stūra sitieni: 0 – 1.
Pārkāpumi: 6 – 5.
Aizmugures: 0 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.