Trešdien, 23. septembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja Latvijas Kausa 1/8 fināla maču. Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Lokomotiv” (Daugavpils). Dzeltenzilie pilnībā kontrolēja spēles gaitu visas 90 minūtes un panāca uzvaru ar lielu rezultātu 4:0! Pārliecinoša iziešana ceturtdaļfinālā.

Par mača galveno varoni kļuva pussargs Lukas Villela, iesitot trīs vārtus. Bravo, Lukas: hat-trick – tas vienmēr ir lieliski! Vēl vieni vārti uzbrucēja Krisa Ondonga Mba aktīvā.

Iziešana 1/4 finālā. Uzdevums bija skaidrs, acīmredzams un neprasīja papildus apspriešanu. Ar pirmajām minūtēm dzeltenzilie ieguva redzamu pārsvaru, pārākums klasē bija neapšaubāms. Pēc būtības, pirmās līgas līderis, darbojoties stingri no aizsardzības, varēja cerēt tikai uz veiksmi.

Laukuma saimnieki iznākumā noturējās visai ilgi – līdz 33. minūtei. Bet pēc tam skaista kombinācija, daudzpakāpju, ar Giorgi Eristavi, Kaspara Kokina, Bekas Varshanidzes un Villelas dalību atnesa FKV panākumu. Brazīliešu diriģents efektīgi sita apakšējā stūrī – 0:1!

Otrajā puslaikā “Ventspils” iesita vēl trīsreiz. Spiediens bija nopietns, daugavpilieši atsitās, bet bija saprotams, ka aizsardzība ilgi neizturēs. Solo FKV izpildīja Villela. Bet arī palīgi darbojās pastiprināti. 56. minūtē Ondongs Mba paspīdēja ar driblu, apmuļķoja trīs sedzējus un iznākumā tika nogāzts soda laukumā – pendele. Villela nekļūdījās – 0:2!

77. minūtē Lukasam atkal nācās doties pie “punkta”. Šajā reizē to nopelnīja Arturs Ļotčikovs, kuru ne pēc noteikumiem “nometa zemē” soda laukumā. Lukas arī šajā reizē bija nepielūdzams – 0:3! Sveiks, hettriks, made in Brazil!

Noslēdza sagrāvi Ondongs Mba. 83. minūtē Niks Dusalijevs ar teicamu piespēli izveda francūzi viens pret vienu, un uzbrucējs pārliecinoši momentu realizēja – 0:4!

Pārliecinoša uzvara, pārliecinoša iekļūšana 1/4 finālā. Pirmais solis pēc kausa paveikts. Vajadzīgi vēl trīs…

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela Frunzas komentārs: “Tālais izbraukums, kurā mums bija vajadzīga tikai viens uzdevums – uzvara un iekļūšana nākamajā aplī. Apsveicu komandu, pārliecināti izpildīja uzdevumu. Lielais “Ventspils” pārākums šaubas neradīja. Priecājos, ka nopietnā lietā izdevās pārbaudīt vairākus jaunos puišus, tas arī bija svarīgi – visi sevi apliecināja labā līmenī. Apsveicu Lukasu ar hat – trick, jebkuram futbolistam – tas panākums un sasniegums. Tagad jau pārslēdzamies uz svarīgo spēli ar “Tukumu“.

Latvijas Kauss. 1/8 fināls

Lokomotīve – Ventspils – 0:4 (0:1)

Ventspils: Alampasu, Ļotčikovs, Rehviašvili, Ļitvinskis (Kokarītis, 84), Bite, Ondongs Mba, Varshanidze, Villela (Pjagbara, 84), Eristavi (Dusalijevs, 62), Kazims (Neilands, 72), Kokins (Tālbergs, 72)

Rezervisti: Mahnovskis, Ulimbaševs.

Vārti: 0:1 Villela (33), 0:2 Villela (58, ar 11 m soda sitienu), 0:3 Villela (77, ar 11 m soda sitienu), 0:4 Ondongs Mba (83).

Daugavpils. 23. septembris. 111 skatītāju.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 2 (0) – 5 (3).
Stūra sitieni: 0 – 0.
Pārkāpumi: 14 – 4.
Aizmugures: 1 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 2 (1) – 9 (6).
Stūra sitieni: 2 – 4.
Pārkāpumi: 10 – 4.
Aizmugures: 0 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.