Svētdien, 23. maijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Kurzemes derbijs, 94. Latvijas čempionāta vēsturē, noslēdzās ar pelnītu laukuma saimnieku uzvaru ar rezultātu 3:1.

Vienīgos vārtus dzeltenzilo labā iesita pussargs Vladimirs Mukins, kurš negaidīti atgriezies “Ventspils” sastāvā derbija priekšvakarā. Atgriešanās, jāsaka, sanāca vienreizēja: Volodja flangā nospēlēja vērtīgi, un iesita pat vārtus. Malacis! Mača izskaņā Jurijs Tkačuks no soda sitiena padeva teicamu, asu centrējumu, kuru Mukins arī noslēdza, ar galvu pāradresējot bumbu tīklā – 3:1!

Tā gribējās, lai viss tas tiešām būtu realitāte, vēl jo vairāk, ka Volodja vārtu “standartā” ņēma pašu aktīvāko dalību. Bet – diemžēl. Oficiālajā spēles protokolā vārtus pierakstīja Krišam Kārkliņam – savos vārtos.

Par Volodju, protams, var tikai nopriecāties un vēlreiz atkārtot: “Malacis!” Cita lieta, ka šie vārti, protams, neko izmainīt nevarēja – uzvarētājs derbijā tajā momentā sen visiem bija skaidrs. Rezultāts bija 3:0, laukuma saimniekiem solo izpildīja Ediks Tīdenbergs, praktiski vienatnē izveidojot visus trīs vārtus.

Izšķirošo sitienu liepājnieki veica tuvāk pirmā puslaika beigām. Sākumā Ediks ar savu firmas piespēli no flanga klasiski atrada Dodo galvu, kurš trāpīja tuvajā stūrī – 1:0. Pēc tam jau izcēlās pats Tīdenbergs: zibenīgs un negaidīts lēmums, lielisks sitiens augšējā stūrī, un – 2:0. Vārti kļuva ne tikai par derbija rotu, tie arī vispār acīmredzami pretendē uz vienu no skaistākajiem vārtu guvumiem turnīrā kopumā.

Otrā puslaika sākumā Tīdenbergs organizēja arī “Liepājas” trešos vārtus. Tieši viņa šāviens iznākumā pārvērtās neveiksmīgā Tkačuka sitienā savos vārtos – 3:0. Šodien Ediks savam dzimtajam klubam nodeva efektīgu sveicienu, neko nepiebildīsi. Laikam, tā vispār bija viena no pašām spožākajām (ja ne pati spožākā!) spēles izpausmēm FKV eks spēlētājam mačā pret FKV.

Lielais rezultāts pašā otrā puslaika sākumā, saprotams, neiepriecināja un neatstāja, saprotama lieta, nekādus jautājumus par intrigu derbijā. Viss bija skaidrs. Cita lieta, ka kaut kā ātri viss notikās – čik, un viss. Kaut gan pirmajā pusstundā spēle bija daudz maz līdzīga: “Liepāja” vairāk pārvaldīja bumbu, bet darbojās inerti, absolūti bez viltības, kaut kā pat šabloniski. Nekādas briesmas monotonā saspēlēšanās neslēpa. FKV arī uzbrukumā palielīties īpaši nebija ar ko, kaut gan reizi Dragoļubs Andelkovičs varēja arī labāk izrīkoties ar bumbu bīstamajā situācijā. Vēl atmiņā plašais viesu uzbrukums 23. minūtē, masīva, ātra. Žēl, Oļegam Siņicam sitiens no vidējas distances nesanāca.

Un lūk, šajā “klusajā ostā”, nāca dzirksteļojošais Tīdenberga nogrieznis, un derbija iznākums izrādījās izlemts.

Pie 3:0 laukuma saimnieki pilnībā dominēja un tiem piederēja liels pārsvars. Līdz tam momentam, kad Igors Kičigins pilnībā pareizi un likumsakarīgi sūtīja kaujā… jauno kavalēriju! Un uzmirdzēja brīnumsvecīšu uguntiņas! Ņikita Rozancevs (18 gadu), Maksims Semeško (17), Dāvis Daniels Kaņeps (19) – iegaumējiet, draugi, šos lepnos vārdus. Visi šie puiši debitēja FKV galvenajā komandā un virslīgā – apsveicam! Un debitēja ļoti simpātiski: enerģiski, gudri, bezbailīgi, ar milzīgu vēlēšanos un, kas īpaši atstāja iespaidu, bez acīmredzamām kļūdām laukumā. Malači! Tā turēt, jaunā kavalērija!

Ko teikt, ja savu spēles nogriezni jaunatne Kurzemes derbijā uzvarēja! Pateicoties, protams, daudz pieredzējušāko partneru palīdzībai, bet pie tam arī paši jaunie debitanti pastrādāja cienīgi.

Tas bija, bez šaubām, pats patīkamākais moments Kurzemes derbijā numur 94. Par pārējo, protams, priecāties nav par ko. Nākamajā kārtā, 29. maijā, pārejam uz zaļo segumu, dzimtajā Centrālajā stadionā. Varbūt, tas beidzot atnesīs dzeltenzilajiem ilgi gaidīto prieku. Cerēsim.

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2021. 14. kārta

Liepāja – Ventspils – 3:1 (2:0)

Liepāja: Zviedris, Keita, Ukpa (Stuglis, 60), Berjozkins, Baga, Veretilo, Kārkliņš, Isajevs, Gordeičuks (Ikaunieks, 60), Tīdenbergs, Dodo (Hvoiņickis, 75)

Rezervisti: Beters, Žuļevs, Jurjevs, Torress, Meļķis, Volkovs.

Ventspils: Alampasu, Kokarītis, Tkačuks, Sahņevičs, Malovičs, Varšanidze (Rozancevs, 66), Bite (Mukins, 66), Dusalijevs (Kaņeps, 73), Andelkovičs (Neilands, 57), Siņica (Semeško, 66), Kurtišs

Rezervisti: Koļesņiks, Zecmanis, Bačiašvili, Kazims.

Vārti: 1:0 Dodo (32), 2:0 Tīdenbergs (44), 3:0 Tkačuks (56, savos vārtos), 3:1 Kārkliņš (85, savos vārtos).

Brīdinājums: Kārkliņš (69).

Tiesnesis: Edgars Maļcevs (Liepāja).

Liepāja. 23. maijs. Bez skatītājiem.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 3 (2) – 2 (1).
Stūra sitieni: 3 – 1.
Pārkāpumi: 4 – 9.
Aizmugures: 2 – 2.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 9 (5) – 7 (2).
Stūra sitieni: 4 – 2.
Pārkāpumi: 7 – 5.
Aizmugures: 1 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.

FotoFK Liepāja