Sestdien, 24. augustā, FK ”Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit septītās kārtas ietvaros Igora Kļosova komanda viesos tikās ar principiālo pretinieku klubu ”Liepāja”.

Aizraujošo 88. Kurzemes derbiju dzeltenzilie aizvadīja atzīstami un panāca lielisku un ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 2:1!

FKV labā vārtus iesita pussargi Ingars Stuglis (nenomierināmais snaiperis Stuga iesit otrajā mačā pēc kārtas – bravo, Ingar!) un Eduards Tīdenbergs, trāpot mērķī ar vienreizēju tālo sitienu! Labais, Edik!

Derbijs izdevās teicams, ar pirmajām sekundēm komandas iezīmēja galvenos jebkuras principiālas cīņas komponentus – veselīga nesaudzība, vīrišķīga cīņa katrā laukuma daļā un varena uzvaras griba. Un lieliski, ka FKV visā šajā pārspēja draudīgo pretinieku, ar pirmajām minūtēm pie tam uzspiežot liepājniekiem savu spēles gribu.

“Viesi pirmajā puslaikā mūs vienkārši nospieda”, – ar šiem ”Liepājas” galvenā trenera Aleksandra Starkova vārdiem nestrīdēsies. Momenti pie Valentina Raļkeviča vārtiem nelika uz sevi gaidīt: vārtu gūšanas pozīcijās nonāca gan Tosins Aijeguns, gan Lukass Villela, gan citi.

Bet iesita Stuglis! Auts, Villela aktīvs un gudrs saspēlē, bet nenomierināmais Stuga brīnišķīgs noslēgumā, bumba ielido tālajā apakšējā stūrī – 0:1!

Līdz pārtraukumam rezultāts neizmainījās, kaut gan FKV bija tuvu panākumam. Apbēdinoši, piemēram, neuzsmaidīja veiksme Daniilam Ulimbaševam – labs sitiens apakšējā stūrī trāpīja vārtu stabu…

Otrais puslaiks sanāca ne mazāk aizraujošs. Sākās tas ar efektīgu Tosa reidu, bet raķetei nedaudz pietrūka precizitātes. Toties ar neticamu precizitāti mērķis bija nostādīts Tīdenbergam. 63. minūtē pussargs raidīja bumbu augšējā stūrī, spīdoši sitot no metriem 25 – 0:2! Bravo Edik, sit tā vēl!

Likās, šie supervārti piespiedīs laukuma saimniekus salūzt pilnībā. Bet… Tas ir derbijs, tajā vienmēr īpaši likumi. ”Liepāja” organizēja varenu atbildes viesuli, bija gan vārtsarga Konstantina Mahnovska seivi, gan pārliktnis, gan bīstamas epizodes. Gadījās arī vārti…

Beigas sanāca ļoti saspringtas, laukuma saimnieki izmisīgi centās izraut neizšķirtu (teiksim tieši, spēles ziņā kopumā nepelnītu), bet dzeltenzilo aizsardzība sitās lieliski un gudri, un uzvaras rezultātu ”Ventspils” saglabāja pārliecināti un ar spēka palīdzību. Un lūk, atkal nebeidzamās un nervu pilnās pieliktās minūtes aiz muguras, un… uzvara – svarīga un ļoti vajadzīga!

FKV atkal parādīja klasisku un kvalitatīvu futbolu, FKV atkal dāvāja prieku dzeltenzilo līdzjutējiem! Mēs obligāti turpināsim tādā pat garā!