Svētdien, 8. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo maču. Ļoti svarīgo, pašu svarīgāko šajā sarežģītajā sezonā. Latvijas Kausa finālā Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar principiālo pretinieku klubu “Liepāja”. Diemžēl, par lielu nožēlu, Kauss Ventspilī nepalika. Pēc 120 minūšu nepiekāpīgas un saspringtas cīņas uzvaru panāca “Liepāja”, iesitot vienīgos vārtus papildlaikā – 0:1. Ļoti žēl, bet tāds ir futbols – uzvarētājs vienmēr ir tikai viens.

Mačs, bez šaubām, bija milzīgi nozīmīgs abām komandām. Karstais Kurzemes derbijs, kurš solīja daudz cīņas, nepiekāpību un sasprindzinājumu. Likteni tādās spēļu divkaujās bieži vien izšķir vieni vienīgi vārti. Diemžēl, iesita tos ne dzeltenzilie.

Grūti bija gaidīt finālā skatāmu spēli un rezultatīvus uzbrukumus. Pat vienkārši biežus un bīstamus vārtu momentus. Te dominē uzmanība, drošība un stingras aizsardzības darbības. Tā bija arī šajās, pa lielam, līdzīgajās 120 minūtēs.

Pirmajā puslaikā viesu izgājieni izskatījās nedaudz asāk, bet nevar teikt, ka kāda no epizodēm FKV vārtsargam Konstantinam Mahnovskim slēpa sevī pa īstam neatrisināmu problēmu. Dzeltenzilajiem uzbrukuma akcijas arī nepadevās vienkārši: pretinieks ļoti uzmanīgi darbojās pret Lukasu Villelu, pēc būtības, noslēdzot FKV galvenajam konstruktoram spēles skābekli.

Pēc pārtraukuma “Ventspils” izrādīja jau daudz vairāk redzamāku spiedienu, bet nokļūt sitiena pozīcijā nekādi neizdevās – pretinieka aizsardzība spēlēja nekļūdīgi. Uzbrukumā “Liepāja”, vispār, arī par daudz ko nesapņoja: dzeltenzilo aizsardzība kļūdas sev neatļāva. Ja nu vien negaidīts “standarts” 80. minūtē lika panervozēt, bet sitiens gāja pāri vārtiem.

Viss fināla dramatisms ar košām krāsām iezaigojās papildlaikā. Diemžēl, ar Liepājas krāsām. Trešā puslaika sākumā Paulo Hilario precīzi sita ar galvu un šokēja FKV – 1:0. Eh, drausmīgi apbēdinoši… Laikam, pirmo reizi spēles laikā aizsargi uz mirkli izlaida no acīm pretinieku un…

Bet gandrīz uzreiz FKV varēja atspēlēties! Jevgeņijs Kozlovs no labā flanga padeva bīstamu centrējumu, bumba atlēca pie Daniila Ulimbaševa. Brīnišķīga pozīcija… un! Cik žēl, Daniks kļūdījās. Atbildē FKV nācās piedzīvot jaunu varenu sitienu. Mahnovskis, glābjot komandu no nenovēršamiem otrajiem vārtiem, bija spiests pārkāpt noteikumus un saņēma sarkano kartīti.

Zaudējot, atrodoties mazākumā, “Ventspils” nepadevās un turpināja meklēt laimi uzbrukumā. Lūk, Villela paspīdēja ar tehniku, bet netrāpīja tuvajā stūrī. Visbeidzot, pēdējās minūtes, jau liepājnieki neizmantoja brīnišķīgu iespēju: spēcīgu Eduarda Tīdenberga sitienu uzņēma uz sevi pārliktnis. Atbildē dzeltenzilie metās izmisuma šturmējumā, organizēja uzbrukumu, bumba atlēca pie Krisa Ondonga Mba, viņš bez aizsargiem, līdz vārtiem metri desmit. Sitiens un… Garām… Ritēja šī sarūgtinošā mums fināla 119. minūte.

Zaudējums. 11 dzeltenzilo Latvijas Kausa fināls laimi un prieku mums neatnesa. Ļoti sarūgtinoši, bet Latvijas Kauss Ventspilī nepalika…

Protams, sāpīgi un skumji. Bet tas ir futbols: uzvar vienmēr kāds viens. Apsveicam mūžseno pretinieku ar trofeju. Bet mēs lepni un augstu turam galvas. Lai arī patreiz sāpīgi, lai – iztukšojums, bet futbolā nevar iztikt bez jūtamiem zaudējumiem. Tie ir sāpīgi, tie briesmīgi sarūgtina. FKV ģērbtuvē pēc spēles šo rūgtumu varēja gandrīz sataustīt ar rokām…

Bet nav lielu uzvaru bez zaudējumiem. Tas ir futbola likums, tas ir sporta likums. Mēs vēl obligāti uzvarēsim, mēs vēl obligāti pacelsim virs galvas jaunu trofeju…

Bet pagaidām šajā smagajā sezonā atlikušas divas spēles Latvijas čempionātā. Pārvarēsim emocionālo un fizisko iztukšojumu un noslēgsim sezonu lepni. Mēs visu gadu esam situšies ar visiem spēkiem. Un katrs dzeltenzilais pelnījis par to pašus labākos vārdus. Lai gada fināla akords sanāk uzvarošs.

Uz priekšu, “Ventspils”!

Latvijas Kauss. Fināls – 2020

Liepāja – Ventspils – 1:0 (0:0, 0:0, 1:0, 0:0)

Liepāja: Ribka, Garbačiks (Stuglis, 75), Keita, Šimičs, Jahaija, Jurkovskis, Joksimovičs, Ķigurs (Žuļevs, 120), Tīdenbergs, Karašausks (Berezkins, 107), Hilario

Rezervisti: Raļkevičs, Torress, Zelmanis, Fraidejs.

Ventspils: Mahnovskis, Sahņevičs (Mčedlišvili, 108), Litvinskis, Mamāh (Alampasu, 99), Rehviašvili, Varshanidze, Ulimbaševs, Villela, Ondongs Mba, Kozlovs (Pjagbara, 96), Svārups (Kokins, 96)

Rezervisti: Bite, Dusalijevs, Genajevs.

Vārti: 1:0 Hilario (93).

Brīdinājumi: Varshanidze (45), Garbačiks (46), Ondongs Mba (73), Jurkovskis (97), Sahņevičs (107), Karašausks (107), Tīdenbergs (109), Joksimovičs (108), Ribka (114), Pjagbara (120).

Noraidījums: Mahnovskis (98).

Tiesnesis: Mareks Ķere (Tukums).

Ventspils. 8. novembris. 75 skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 4 (4) – 1 (0).
Stūra sitieni: 4 – 0.
Pārkāpumi: 14 – 9.
Aizmugures: 0 – 2.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 1 (0) – 1 (1).
Stūra sitieni: 3 – 4.
Pārkāpumi: 6 – 9.
Aizmugures: 3 – 0.

Trešais puslaiks

Sitieni (vārtos): 2 (1) – 2 (0).
Stūra sitieni: 0 – 0.
Pārkāpumi: 4 – 4.
Aizmugures: 1 – 0.

Ceturtais puslaiks

Sitieni (vārtos): 2 (2) – 2 (0).
Stūra sitieni: 1 – 0.
Pārkāpumi: 2 – 4.
Aizmugures: 1 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.
Foto – lff.lv