Svētdien, 1. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit ceturtās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Jelgava”. Dzeltenzilie spēli aizvadīja vareni un pelnīti panāca skaistu uzvaru ar lielu rezultātu 5:0! Otro maču pēc kārtas FKV čempionātā iesit “Jelgavai” 5 bezatbildes vārtus – iespaidīgi!

Vārtus dzeltenzilie iesita jebkurai gaumei – skaisti un efektīgi. Malači. Izcēlās Jevgeņijs Kozlovs (divreiz), Lukass Villela, Kaspars Svārups un Kristians Pjagbara, nosvinot savus pirmos dzeltenzilos vārtus. Apsveicam!

Novembra pirmajā dienā FKV atgriezās valsts čempionātā pēc brīnišķīgas uzvaras Latvijas Kausa pusfinālā. Grafiks sūrs un saspringts! Ko lieku reizi runāt, ja spēle šodien, spēle – trešdien un, visbeidzot, Latvijas Kausa fināls nākamajā svētdienā. Visi mači svarīgi, un visur ļoti vajag uzvarēt. Slodze varena, sūra, un šeit nepieciešama īpaša trenera māka – pievest futbolistus katrai konkrētai spēles dienai optimālā gatavībā, pie tam prasmīgi izmantojot rotāciju.

Šodien dzeltenzilajiem viss izdevās labākajā veidā. Visiem. Visi atslēgas lēmumi bija veiksmīgi un ļoti izteiksmīgi: tie paši Māris Bite un Niks Dusalijevs savu laiku atstrādāja atzīstami. Māris vēl arī brīnišķīgu vārtu piespēli atdeva…

Svarīgi bija vareni un rezultatīvi iesākt, lai spēles gaitā būtu vieglāk psiholoģiski un emocionāli. Izdevās. Jau 7. minūtē FKV organizēja skaistu daudzgājienu kombināciju ar Villelas, Giorgi Mčedlišvili, Pjagbaras (nometiens bija labs!) un Kozlova dalību. Krievijas uzbrucējs no labas pozīcijas sita neatvairāmi – 0:1! Ātri un pārliecināti – tas, kas vajadzīgs!

Viesu pārsvars uzreiz pārvērtās no acīmredzama par neapšaubāmu, bet brīžiem – par nospiedošu. Draudi laukuma saimnieku vārtiem radās bieži. Eh, īpaši žēl, ka Dusalijevs neiesita 15. minūtē! Niki, nu kāpēc siti ar kreiso, ne ar labo?!

“Jelgavai” uzbrukumā iemesla priekam bija pavisam reti, pamatā pēc sitieniem no vidējas distances. FKV vārtsargam tie bīstami nebija, vien 33. minūtē pakutināja nervus šāviens no soda sitiena. Konstantins Mahnovskis sarežģīto bumbu atsita, uz atsitienu lidoja pretinieki, bet vēl enerģiskāks izrādījās dzelzsvīrs Dmitrijs Ļitvinskis. Labais, Dima – kārtējais mačs solīdā līmenī!

Lai galīgi atvēsinātu laukuma saimnieku centienus, prasījās otrie vārti. Un tie drīzumā atnāca! Bravo, Daniil Ulimbašev – atzīstams pārtvēriens un piespēle Villelam. Bet brazīliešu virtuozs atkal paspīdēja ar meistarību: skaista pauze un trāpīgs šāviens – 0:2!

Malači, dzeltenzilie! Labs puslaiks. Noticēt, ka demoralizētais pretinieks otrajā puslaikā varētu labot skumjo situāciju, bija jau ļoti sarežģīti…

Tā arī sanāca. Pēc pārtraukuma FKV vienkārši samina pretinieku, iesitot vēl trīs teicamus vārtus. Spēcīgi un neatgriezeniski. Sākumā Mčedlišvili aktivitāte noveda pie pendeles uz Vladislava Kurakina vārtiem. Pjagbara visu izpildīja meistarīgi – 0:3! Ir pirmie dzeltenzilie nigēriešu uzbrucēja vārti!

Pretinieks galēji salūza emocionāli, un turpat jau ielaida vēl divreiz. Vispirms Bite, gudrinieks, ar asu piespēli atrada Kozlovu: Žeņa spīdoši nogādāja bumbu tuvajā stūrī – 0:4! Un uzreiz jauns dūriens. Varens uzbrukums, piespēle no flanga, aizsargs ar neveiksmīgu mēģinājumu pārtvert piespēli un… Un Kaspars Svārups ar spēcīgu šāvienu mērķī – 0:5!

Vareni! Var nepētīt vēsturiskus statistiskus datus, lai pārliecinoši teiktu: “Jelgava” agrāk noteikti ne no viena pretinieka nav saņēmusi divreiz pēc kārtas pa 5:0.

Malači, komanda! Viens svarīgs mačs uzvarēts. Jau trešdien – cits. Tālais izbraukums uz Daugavpili. Un tur – pastāvīga nepiekāpība, nopietnas pūles un ticība uzvarai. Lai izsistu kārtējos trīs svarīgos punktus!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 24. kārta

Jelgava – Ventspils – 0:5 (0:2)

Jelgava: Kurakins, Minkevičs, Kurtišs (Saveļjevs, 67), Šteinburgs, Krušatins, Grīnbergs, Veslijs, Hvoiņickis, Soloveičiks, Grjaznovs (Cēsnieks, 81), Pivarovičs (Samoilovs, 46)

Rezervisti: Grigorjevs, Štrauss, Kruglaužs.

Ventspils: Mahnovskis, Bite, Ļitvinskis, Rehviašvili, Mčedlišvili, Dusalijevs (Kokins, 46), Varshanidze (Tālbergs, 84), Villela (Svārups, 57), Ulimbaševs (Genajevs, 76), Kozlovs (Kazims, 76), Pjagbara

Rezervisti: Alampasu, Ļotčikovs.

Vārti: 0:1 Kozlovs (7), 0:2 Villela (25), 0:3 Pjagbara (67, ar 11 m soda sitienu), 0:4 Kozlovs (74), 0:5 Svārups (75).

Brīdinājumi: Veslijs (66), Kazims (85), Pjagbara (86).

Tiesnesis: Vitālijs Spasjoņikovs (Rīga).