FK “Ventspils” galvenais pārbaudījums šodien bija, bez šaubām, mačs ar “Shakhtar”. Nu bet tiem dzeltenzilajiem, kuri neizgāja laukumā pret ogļračiem, par vajadzīgu un svarīgu spēku pārbaudi kļuva mačs pret “Rotor” no Volgogradas. FNL čempionāta līderis otrajā puslaikā tomēr, tā teikt, nospieda jaunos dzeltenzilos, iesitot divus bezatbildes vārtus – zaudējums ar rezultātu 0:2.

“Rotor” paredzami stādījās priekšā kā stipra un nesaudzīga komanda. Krievijas kluba spēlē, saprotams, pavisam nav izsmalcinātības un skaistuma, ko rāda “Shakhtar”, bet toties ir spēks un spiediens. Kvalitātes, ļoti nepieciešamas FNL čempionāta līderim.

Un lūk, ar šiem pretinieka spēles sasniegumiem FKV jaunie puiši tika galā labi. Izturēti, vīrišķīgi un sakožot zobus. Bija smagi, tādēļ, ka pretinieks, saprotama lieta, dzeltenzilo vecumam uzmanību nepievērsa. Tas spieda ar visiem saviem pieredzējušajiem, smagsvara spēkiem, un tas pats milzis Māris Bite ar partneriem pārliecināti šo spiedienu dzēsa.

Bet pēc pārtraukuma spēkavīri no “Rotor” tomēr ātri atklāja rezultātu. Pozicionāla nenostrāde aizsardzībā, kāda saminstināšanās, un pieredzējušais pretinieks uzreiz jau sodīja – 0:1. Drīzumā “Rotor” ieguva tiesības uz pendeli. Tomēr jaunais puisis Ignats Koļeņiks ar vienu skatienu nobiedēja pieredzējušo oponentu – varenais šāviens satricināja vārtu pārliktni.

Atbildē FKV noorganizēja pāri dzelošus uzbrukumus. Viens no tiem arī noveda pie sitiena pa vārtu pārliktni – te Kazims bija tuvu vārtu guvumam. 75. minūtē “Rotor” atbildēja ar reaktīvu pretuzbrukumu un prasmīgi to realizēja – 0:2.