FK ”Ventspils” pārvarēja maltiešu barjeru un izsitās Eiropas Līgas trešajā raundā. 80. mačs dzeltenzilo Eeirokausu vēsturē FKV uzvaru neatnesa, bet atnesa ko vairāk būtisku – cīņas turpinājumu starptautiskajā arēnā.

Eiropas Līgas trešajā raundā ”Ventspils” iekļuva pirmo reizi sešu gadu laikā – toreiz, 2013. gadā, dzeltenzilie zaudēja stiprajam ”Makkabi” no Haifas un pārtrauca Eirogājienu. Tagad, protams, ļoti gribas iekarot jaunu virsotni – portugāļu klubs ”Vitoria” no Gimaraešas. Sitīsimies, bez kādām šaubām…

Spēle ”Ventspils” – ”Vitoria” notiks Rīgā, ceturtdien, 8. augustā. ”Daugavas” stadions. Sākums – 19:45. Ieplānojiet jau šodien, iegaumējiet un nepalaidiet garām! Kā var neredzēt šo futbolu?! Ļoti reti ciemos pie mums atbrauc komandas no valsts, kura pasaulei dāvājusi Krištianu Ronaldu…

Līdz šai cīņai vēl atlicis nedaudz laika. Nu bet uzreiz pēc mača ”Gzira” – ”Ventspils” dzeltenzilo vadītājs Igors Kļosovs nokomentēja šīs spēles galvenos momentus.

FK ”Ventspils” galvenā trenera Igora KĻOSOVA komentārs:

– Spēle sanāca smaga, nogurdinoša. Bet pats svarīgākais, ka ”Ventspils” veiksmīgi atrisināja galveno stratēģisko uzdevumu un turpina spēlēt Eirokausos. Bija daudz dažādu nianšu, kam bija liela nozīme pie gatavošanās – tie ir gan laika apstākļi, gan mākslīgais segums, gan pirmā mača rezultāts. Un viss lielākā vai mazākā mērā ietekmēja mūsu futbola kvalitāti.

Pirmais puslaiks mums pavisam nesanāca, varu pat teikt, ka mēs to izgāzām. Otrajā puslaikā ieviesām korektīvas, iesitām skaistus vārtus un pārliecinoši atrisinājām pašu galveno uzdevumu. Kazačoks un Sergijčuks vārtus tiešām iesita efektīgus, skaistie sitieni kļuva par mača rotu. Vispār, man daudz svarīgāk, ka vārti principā tika gūti. Bet skaistums – tas par prieku līdzjutējiem.

Bet uzvarēt iznākumā neizdevās, un nosaukšu to par likumsakarīgu iznākumu. Mēs spēli aizvadījām nelīdzsvaroti, un uzvaru kopumā nebijām pelnījuši. Jau divu spēļu summā, uzskatu, ka ”Ventspils” bija acīmredzami stiprāks par ”Gzira” un mēs to pierādījām, nospēlējot pārliecināti, kvalitatīvi un veiksmīgi.

Apsveicu visus dzeltenzilo līdzjutējus ar to, ka cīņa Eiropas Līgā turpinās, ka ”Ventspils” ņems dalību turnīra trešajā raundā. Ceru, mēs dāvāsim līdzjutējiem pozitīvas emocijas. Un vēl ceru, ka mums izdevās apsveikt visus ar pilsētas svētkiem, apsveikt Ventspili un tās iedzīvotājus. Mēs to ļoti vēlējāmies – priecājos, ka varējām to izdarīt!

”Vitoria”? Pagaidām vēl esmu Maltā, tikko noslēdzies mačs ar ”Gzira”, bet domāju jau par pirmo spēli ar portugāļu klubu. Katra jauna stunda – tā jau ir gatavošanās stunda tai spēlei, ļoti sarežģītai un interesantai…

Sadarbībā ar SIA ”LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvaldi un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK ”Ventspils” preses atašejs.
e-mail: info@fkventspils.lv