FK “Ventspils” atklāja sezonu Centrālajā stadionā. Ilgi gaidītā un patīkamā atklāšana! Igora Kičigina komanda izdarīja to veiksmīgi, nospēlējot neizšķirti ar Jūrmalas “Spartaku”. Ņemot vērā, ka dzeltenzilo sastāvā bija daudz neseno dublieru, tāds rezultāts jāvērtē pozitīvi. Ko teikt, ja FKV pirmo reizi (!) sezonā aizsardzībā nospēlēja uz “0”! Bez tam, “Ventspils” pagarināja nezaudēto spēļu sēriju mačos ar “Spartaku” līdz sešām spēlēm.

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” treneris Igors Kičiģins izsmeļoši komentēja kadru pārmaiņas komandas sastāvā, pateicās futbolistiem par akurātu spēles uzstādījuma izpildi un pasvītroja, ka mača rezultāts atnesa pozitīvas emocijas.

FK “Ventspils” trenera Igora KIČIGINA komentārs:

– Ne tā vienkāršākā spēle, kuru “Ventspils” aizvadīja labi. Panācām labvēlīgu rezultātu. Neizšķirts, viens punkts – mūsu turnīra situācijā tas ir zelta vērtē. Ņemot vērā, ka šodien mums uz laukuma bija daudz jaunu futbolistu, šo spēli mēs noteikti varam ierakstīt aktīvā. Veidojām spēli no aizsardzības, zinot, ka pretiniekam kvalitatīva uzbrūkošo spēlētāju grupa. Visi futbolisti uzbrukuma līnijā “Spartakam” ātri, tehniski, abpusēji uzbrūkošā spēlē mums būtu grūti cerēt uz labvēlīgu iznākumu. No tā arī mūsu taktiskais plāns spēlei. Akcents uz aizsardzību un pretuzbrukumi. To nebija daudz, bet pie tam, mača beigās tieši mums bija brīnišķīgs vārtu moments. Iesistu Kazims, varētu arī uzvarēt. Bet, diemžēl, nesanāca.

Kopumā jau, atkārtošos, aizvadījām labu maču. Veicām daudz kvalitatīvu darbību aizsardzībā, vispār šajā plānā stipri pastrādājām. Bet tas bija sarežģīts uzdevums, tādēļ, ka aizsargāties nācās praktiski visas 90 minūtes. Puiši malači, pilnībā izpildīja spēles plānu, un es viņiem par to esmu pateicīgs.

Sastāvs stipri pārsteidza. Ar ko izsaukta daudzu futbolistu prombūtne, viņi jau atstājuši komandu? Nē. Daudzi izkrituši dažādu savainojumu dēļ. Piemēram, pēc derbija Liepājā mēs traumu dēļ pazaudējām gan Sahņeviču, gan Maloviču, gan Kurtišu. Bez tam, pēc neveiksmīgās spēles derbijā prasījās ieviest korektīvas, ko mēs arī izdarījām.

Liela grupa pavisam jaunu puišu. Kas jūs visvairāk uztrauc, kad izlaižat viņus laukumā? Vai puiši tiks galā fiziski, psiholoģiski? Pirmām kārtām, puišiem svarīgi izurēt psiholoģiskā plānā. Svarīgi tikt galā ar satraukumu, kurš, saprotams, ir. Ja tiec galā ar stresu, tad arī parādi laukumā to, uz ko esi spējīgs. Puiši malači, tika galā. Piemēram, tas pats Semeško arī derbijā cienīgi izgāja uz maiņu, un arī ar “Spartaku” nospēlēja ne sliktā līmenī. Ja puiši neapstāsies, turpinās prasīgi un pareizi attiekties pret sevi, attīstīsies un daudz strādās, tad viņiem ir visas iespējas kļūt par nopietniem futbolistiem.

Uzbrucējs Neilands šajā reizē negaidīti kļuva par centra aizsargu… Jā, spēle parādīja šī lēmuma pareizību. Uzskatu, ka Kristeram piemīt visas nepieciešamās kvalitātes šai lomai. Šajā pozīcijā viņš pilnībā var iziet nopietnā līmenī. Protams, viņš pats ne visai piekrīt būt par aizsargu. (Smaida). Bet mēs runājam, apspriežam, mēginām jaunus variantus, un es noteikti esmu pārliecināts, ka viņam šajā pozīcijā obligāti viss izdosies, viņš spēs gūt panākumus. Un nākotnē, protams, izmantosim viņu centra aizsarga lomā.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.