FK “Ventspils” zaudēja Kurzemes derbijā. Interesanti, ka rezultāts 3:1 derbijā nebija redzēts sešus gadus: 2015. gadā FKV tā uzvarēja mājās. Toreiz, starp citu, Eduards Tīdenbergs, vakardienas mača galvenā dabojošās persona, iesita divas bumbas “Liepājas” vārtos. Pretinieks ar rezultātu 3:1 derbijā uzvarēja pirmo reizi pēc astoņiem gadiem.

Spēle dzeltenzilajiem kopumā neizdevās, bet bija arī priekš mums patīkams spēles nogrieznis. Notika tas otrā puslaika vidū, kad uz maiņu izgāja vesela grupa jaunu puišu. Viņi parādīja sevi ļoti labi, sitās nepiekāpīgi katrā epizodē un iepriecināja ar pareizām darbībām. Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” treneris Igors Kičigins atzīmēja debitantu spēli un deva kopējo spēles novērtējumu.

FK “Ventspils” trenera Igora KIČIGINA komentārs:

– Nospēlējām, teiksim tā, ne pašu labāko savu maču. Aizsardzībā daudz kļūdījāmies, daudz atļāvām pretiniekam. Piedāvājām laukuma saimniekiem pārāk daudz plašuma un laiku lēmumu pieņemšanai. Daudz kļūdu bija arī uzbrukumā. Nepietika asuma, bīstamus momentus gandrīz neizveidojām. Otrajā puslaikā, kad laukumā izgāja jaunie puiši, pielikām aktivitātē, sākām radīt asumu, kaut kas sāka izdoties – iesitām vārtus. Bet kopumā, rezultātu nosaukšu par pilnībā likumsakarīgu. Apsveicu pretinieku ar uzvaru, bet mums vajag izanalizēt spēli un gatavoties nākamajam mačam.

Ar jauno puišu iziešanu komanda pārkātojās un tiešām sāka spēlēt aktīvāk… Jā, mēs pārvietojām Juru Tkačuku uz laukuma vidu, jaunais Maks Semeško ieņēma pozīciju aizsardzības centrā. Shēma neizmainījās, bet komanda sāka spēlēt pareizāk, kā prasīja treneri. Flangos sākām darboties tā, kā vajadzēja, vairāk iespēju parādījās uzbrukumā. Bet, protams, mums ir ko uzlabot.

Jaunieši patīkamu iespaidu atstāja, piekrītiet? Jā, priekš debijas puiši nospēlēja cienīgi, labu nogriezni aizvadīja. Gan aizsardzībā tikām galā, gan uzbrukumā netūļājāmies. Atkārtošos, ar šo puišu iziešanu komanda kopumā sāka spēlēt pareizi un interesanti.

Pārsteidza Mukina iznākšana, FKV viņš nebija spēlējis ļoti sen. Kādā viņš patreiz stāvoklī? Viņš trenējas ar jaunatnes komandu. Arī pagājušajā gadā ar to trenējās, un šajā strādā praktiski no paša sākuma. Nēesmu pārsteigts, ka viņš labi izgāja uz maiņu, piedeva aktivitāti, malacis.

Jatājums, ne saistībā ar derbiju. Vai ir jauna informācija par pārmaiņām, par kluba nākotni? Domāju, tuvākajā laikā kaut kas šajā plānā noskaidrosies. Cik man zināms, runa varētu būt par jauniem kluba saimniekiem. Pēc tam varēs saprast, kādā virzienā klubs attīstīsies un dosies tālāk.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.