FK “Ventspils” piedzīvoja zaudējumu Daugavpilī. Spēle sanāca interesanta un rezultatīva, dzeltenzilo jaunatne sevi ļoti labi parādīja, bet, diemžēl, tas pat neizšķirtam izrādījās nepietiekami. Sarūgtinoši, protams, vēl jo vairāk, ka FKV bija pelnījis vairāk. FK “Ventspils” treneris Igors Kičigins, komentējot spēli, pasvītroja, ka komanda parādīja raksturu un pilnībā varēja izbēgt no zaudējuma, bet, diemžēl, sāpīgās kļūdas aizsardzībā neļāva to izdarīt.

FK “Ventspils” trenera Igora KIČIGINA komentārs:

– Apbēdinošs zaudējums. Pilnībā varējām panākt neizšķirtu, un pat vēl labvēlīgāku rezultātu, ja uzsmaidītu mums veiksme dažās svarīgās epizodēs. Bet acīmredzams, kad laukumā pavisam jauni puiši, tad kļūdas tādā līmenī neizbēgamas. Un tomēr, neskatoties uz karstumu, ilgo ceļu, kopumā futbolisti cienīgi izpildīja spēles plānu. Pirmajā puslaikā pārliecināti ar visu tika galā, iesita vārtus, izveidoja dažus labus pretuzbrukumus. Diemžēl, neveiksmīgi sākām otro puslaiku, kad daži spēlētāji, tā teikt, “vēl aizkavējās ģerbtuvē”. Pavisam ne obligāts noteikumu pārkāpums, “standarts”, kurā mēs darbojāmies jūtami ne labākajā veidā, un 1:1. Otrie laukuma saimnieku vārti – atkal jau mūsu kļūda, varējām epizodē nospēlēt daudz saturīgāk, un vienkāršāk.

Grūtā situācijā spējām iesist savus labus vārtus, izlīdzinājām rezultātu, bet gandrīz uzreiz jau atkal kļūdījāmies. Acīmredzami, ka daudz pieredzējušāks spēlētājs neietu uz tādu riskantu bumbas atņemšanu, nospēlētu saturīgāk, un nekāda pendele negadītos. Bet tās, kā saka, jaunības kļūdas, kuras katram futbolistam jāpārdzīvo, bez tā nekad neiztiek. Pēc spēles ģērbtuvē visi bija stipri vīlušies. Zaudējums – tas, protams, nav tas rezultāts, kurš var dot apmierinājumu, īpaši, ja puiši laukumā atstājuši visus spēkus. Bet kopumā, atkārtošos, parādījām ne sliktu spēli un bijām pelnījuši citu rezultātu.

Pirmajā puslaikā FKV pretiniekam neko neatļāva un pilnībā pelnīti puslaiku uzvarēja. Neizbrīnīja gudro un pārliecināto darbību izpildījums vispirms jau no pavisam jaunajiem futbolistiem? Nē, neizbrīnīja. Šīs kvalitatīvās darbības jau nenāk no nekurienes. Tie ir treniņu darba augļi, kur mēs veltām lielu uzmanību gan individuālajam darbam, gan komandas darbībām. Tas attiecas gan uz aizsardzību, gan uzbrukumu. Cita lieta, ka spēlē jaunie puiši pārliecinoši tiek galā ar saviem uzdevumiem kamēr pietiek spēka, kad jau piekūst – kļūdas neizbēgamas.

Mukins iesita savus pirmos vārtus virslīgā “Ventspilī”. Ilgs un līkumots ceļš sanāca viņam līdz šim zīmīgajam notikumam! Mēs priecājamies par Volodju un apsveicam viņu ar pirmajiem vārtiem. Viņš ir liels malacis. Neskatoties uz objektīvām grūtībām, vienmēr ļoti atbildīgi pieiet gan spēlēm, gan treniņiem, un savus pirmos vārtus “Ventspilī” pelnījis pilnā mērā.

Pie rezultāta 1:2, kad gan fiziski, gan psiholoģiski bija ļoti grūti, saglabājāt ticību tam, ka izdosies iesist un izlīdzināt rezultātu? Protams, cerības mēs nezaudējām. Redzēju, ka komanda spējīga atspēlēties, cenšas to darīt. Futbolisti parādīja raksturu, cīņas gribu, un par to visi pelnījuši labus vārdus. Tādēļ divkārt apbēdinoši bija uzreiz ielaist trešos vārtus. Bet arī pie 2:3 meklējām savas iespējas uzbrukumā, centāmies izbēgt no zaudējuma. Pēdējās sekundēs arī Alampasu aizskrēja uz pretinieku soda laukumu, bet, diemžēl, nespējām kvalitatīvi izpildīt sodu.

Soda sitienu, kurš noveda pie otrajiem vārtiem, izdevās izpildīt kā reiz ļoti kvalitatīvi. Tas auglīgs mājas darbs? Protams, mēs treniņos daudz strādājam pie “standartiem”, kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā. Un brīnišķīgi, ka tas izpaužas spēlēs. Iesitām labus vārtus, bija arī citi labi “standarti”, no kuriem varēja kaut ko izspiest. Bet sarūgtina cits. Mēs paši pie “standartiem” pie mūsu vārtiem pieļaujam pārāk daudz kļūdu. Lūk, pie tā mums nepieciešams ļoti daudz strādāt.

Silvestrovs. Debija virslīgā, septiņas minūtes laukumā un uzreiz vārti! Iemesls priekam par jauno spēlētāju. Neapšaubāmi, zīmīgs moments mūsu kluba audzēknim. Kristers aktīvi iegāja spēlē, darbojās pareizi, bija aukstasinīgs, kad pārliecināti izmantoja savu iespēju. Labi vārti, malacis. Silvestrovs nepiekāpīgi un cītīgi strādā treniņos, bet futbols vienmēr pilnībā atgriež spēlētājiem, kuri darbam atdodas pilnībā.

Jau 21. jūnijā FKV viesos spēlēs ar “Mettu”. Savu pagaidām vienīgo uzvaru turnīrā dzeltenzilie panāca kā reiz pār Rīgas klubu. “Ventspilij” pa spēkam izdarīt to viesos? Gatavosimies, strādāsim. Ņemot vērā mūsu kadru problēmas, par kurām visiem zināms, mums katrs mačs sarežģīts, pie tam vēl daži spēlētāji izkrīt traumu dēļ. Bet nekas, centīsimies laukumā izdarīt maksimumu iespējamo, bet kā viss sanāks un kā izdosies, parādīs tikai spēle.