Ceturtdien, 1. augustā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo maču. Eiropas Līgas otrā atlases raunda ietvaros Igora Kļosova komanda viesos aizvadīja atbildes maču ar maltiešu klubu ”Gzira”. Spēle bija saspringta un interesanta un noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2.

FKV pilnībā varēja arī uzvarēt, bet galvenais, ka dzeltenzilie atrisināja pašu galveno uzdevumu – iekļuva Eiropas Līgas trešajā raundā! Tajā ”Ventspils” tiksies ar portugāļu klubu ”Vitoria” (Gimarainša). Pirmā spēle jau ceturtdien, 8. augustā. Tā notiks Rīgā, ”Daugavas” stadionā. Sākums – 19:45.

Spēlē ar ”Gzira” vārtus FKV labā iesita pussargs Jevgeņijs Kazačoks un uzbrucējs Mihails Sergijčuks. Abi vārti sanāca īsti skaistuļi: Jevgeņijs ar spīdošu sitienu no soda sitiena garām ”sieniņai” trāpīja augšējā stūrī; Mihails ar ne mazāk skaistu sitienu trāpīja tālajā ”devītniekā”. Bravo, snaiperi!

Kopumā jau spēle bija smaga, laukuma saimnieki ar pirmajām minūtēm bija aktīvi un enerģiski sapņoja par brīnumu. Un samērā ātri atklāja rezultātu, izmantojot aizsardzības kļūdu. Viesiem bija laba iespēja ātri izlīdzināt rezultātu, bet pēc skaistas kombinācijas Kazačokam veiksme neuzsmaidīja – bumba trāpīja vārtu stabu.

Otrajā puslaikā ”Gzira” spiediens nemazinājās, bet ar katru minūti FKV arvien vairāk atvirzīja spēli no saviem vārtiem un meklēja arvien uzstājīgāk laimi pie pretinieka vārtiem. Un lūk, 72. minūte, ”Ventspils” saņem tiesības uz bīstamu soda sitienu. Kazačoks un lielisks šāviens – 1:1! Labais – kapteini!

Vārti bija ļoti svarīgi, pēc tiem kļuva pavisam acīmredzami, ka ”Gzira” nav pat tēlainu iespēju. FKV turpināja uzbrukt, un drīz publika varēja ieraudzīt brīnišķīgu Sergijčuka individuālo darbu – spīdošs šāviens ”devītniekā” – 1:2! Bravo, uzbrucēj!

Viss un visiem kļuva pavisam skaidrs. Novest lietu līdz uzvarai dzeltenzilajiem, tiesa, neizdevās, laukuma saimniekiem tikšanās pēdējās minūtēs izdevās izvairīties no zaudējuma. Bet ne no kopējās sagrāves! 6:2 – tas ir iespaidīgi!

Dzeltenzilo Eirogājiens turpinās! Apsveicam visus dzeltenzilo līdzjutējus ar šo lielo sasniegumu. Gribas ticēt, ka FKV izdevās pasniegt brīnišķīgu dāvanu visiem ventspilniekiem pilsētas svētkos! Apsveicam visus jau šodien!

Tagad FKV gaida divas aizraujošas cīņas ar portugāļu klubu. Tas būs ļoti interesanti un aizraujoši – nepalaidiet garām!

Bet mēs jau tagad sākam gatavoties!

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Eiropas Līga. Otrais atlases raunds

”Gzira” (Malta) – ”Ventspils” (Latvija) – 2:2 (1:0)

Gzira: Heibers, Barboza, Konti, Muskats, Suares, Koens, Korbolans, Kone, Sambs (Šerijs, 80), Enrike, Džefersons

Rezervisti: J. Borgs, Brinkats, Baļdakkino, Sammuts, S. Borgs, Sakji.

Ventspils: Mahnovskis, Soni, Batista, Mamahs, Mčedlešvili, Alfa (Phalavandišvili, 44), Tīdenbergs (Sergijčuks, 69), Kazačoks, Osipovs (Villela, 55), Tosins, Svārups

Rezervisti: Kudrjavcevs, Ļitvinskis, Tālbergs, Alijevs.

Vārti: 1:0 Džefersons (15), 1:1 Kazačoks (72), 1:2 Sergijčuks (79), 2:2 Džefersons (90+3).

Brīdinājumi: Sambs (16), Osipovs (30), Kazačoks (76), Mčedlišvili (64), Korbolans (85), Sergijčuks (90).

Noraidījumi: Sambs (90+4), Mahnovskis (90+4).

Tiesnesis: Tovaldurs Amasons (Islande).

Gzira. 1. augusts. ”MFA Centenary” stadions. 425 skatītāji.