FK “Ventspils” turpina gatavošanos jaunajai sezonai. Treniņi divreiz dienā – dzeltenzilo ierastā ikdiena, no dienas dienā. FKV galvenais treneris Viorels Frunza, treneru štābs kopumā, ar katru jaunu nodarbību aizvien tuvāk iepazīstas un labāk saprot futbolistus. Bet paši spēlētāji ar katru jaunu uzdevumu arvien vairāk un labāk saprot jaunā vadītāja prasības.

Par to intervijā FK “Ventspils” oficiālajai mājas lapai pastāstīja arī pieredzējušais aizsargs Giorgi Mčedlišvili. Šis brīnišķīgais, labsirdīgais puisis, nenoturamais enerģijas fontāns laukumā, kādam arī jābūt īstam bezbailīgam un dzelžainam gruzīnu aizsargam. Pagājušajā sezonā Giorgi ar pirmajiem mačiem imīlēja sevī FKV līdzjutējus – kuru var atstāt vienaldzīgu šis vētrainais temperaments, vēlēšanās atdot komandai visu un augstā meistarība?! Kā reiz nesen Giorgi bija dzimšanas diena, viņš ir viens no pašiem pieredzējušākiem FKV spēlētājiem, un parunāt ar viņu par pirmssezonas perioda startu bija interesanti, un izzinoši.

– Giorgi, sagatavošanās periods uzņem apgriezienus ar katru dienu, bet pagaidām nedaudz agriezīsimies atpakaļ. Neatlaidīgam darbam ļoti vajadzīgas pozitīvas emocijas un enerģija. Un kur tās ņemt ja ne atvaļinājumā! Kā izdevās labi atpūsties?

– Jā, protams, paldies. Atpūtos teicami, visu laiku biju ar savu ģimeni, ar tuviem cilvēkiem. Brīnišķīgi pavadīju atvaļinājumu, viss bija lieliski.

– Zinu, tev ne tik sen piedzima dēls – nākotnē būs jauns spēcīgs futbolists?

– (Smaida). Jā, divus mēnešus atpakaļ mēs ar sievu kļuvām par laimīgiem vecākiem, mums piedzima Mate. Pagaidām nezinu, kādu profesiju viņš izvēlēsies, pagaidām viņš vēl par to nav mums paziņojis. (Smejas). Kad pienāks laiks, Mate pats pieņems lēmumu, paskatīsimies – varbūt ies tēva pēdās, kas to zin?! Jebkurā gadījumā, vienmēr un visā viņu atbalstīšu.

– Mājās ar ģimeni vienmēr labi, nekā labāka nevar būt. Bet, lūk, atvaļinājums aizlidojis, tu esi atgriezies Ventspilī, un aiz muguras jau pirmie treniņi jauna galvenā trenera vadībā. Kaut kādas atšķirības treniņu procesā salīdzinājumā ar pagājušo gadu jau paspēji sajust?

– Tiesa, gatavošanās sākusies, komanda gatavojas jaunajai sezonai. Gan es, gan, domaju, visi mani partneri ar katru dienu arvien vairāk iepazīstas ar jauno treneri, kā, starp citu, arī viņš ar mums. Tas ir svarīgs process, patreiz ļoti vajadzīgs. Domāju, viss rit normāli. Bet ja spriest par atšķirībām… Grūti izdarīt kādus secinājumus, laika vēl pagājis ļoti maz. Laikam, daudz jaušamāk starpība parādīsies jau treniņnometnē turcijā. Bet jau tagad varu teikt, ka personīgi man patīk treniņi, kā, esmu pārliecināts, arī maniem partneriem komandā. Tā kā jaunais treneru štābs ar pirmo nodarbību strādā kvalitatīvi un profesionāli, bet tas ir pats galvenais.

– Jau bija saruna ar Viorelu Frunzu, detaļās apspriedāt kaut kādas lietas?

– Jā, mēs ar viņu runājām. Man ļoti patika, ka treneris skatās uz futbolu ar mūsdienīgu skatu, viņš mīl uzbrūkošu spēli, bet tas, manā skatījumā, ļoti labi. Jo es pats ļoti mīlu, kad mana komanda daudz domā par uzbrukumu, man ļoti tuvs tāds spēles stils.

– Būs nepieciešams daudz laika un pūļu, lai trenera idejas pilnā mērā ieviestos dzīvē mačos. Kā reiz priekš tā tieši tagad futbolisti trenējas divreiz dienā. Smags režīms pēc atvaļinājuma?

– Protams, priekš spēlētājiem tas vispār ir pats sarežģītākais periods. Bet tā arī jābūt. Ja mēs gribam, lai garās sezonas gaitā viss būtu labi, mums tagad jāieliek kvalitatīvs fundaments, “pirmssezonkā” jāizdara viss pa maksimumu un līdz galam.

– Tev pilnīga taisnība. Bet var stādīties priekšā, cik grūti sevi piespiest, pamostoties, dodoties uz trenažieru zāli un sacīt “Labrīt!” svaru stienim un citiem katra futbolista dzelzs draugiem…

– Tas ir profesionālais futbols, savādāk nekādi nevar. Un ar katru dienu slodzes tikai palielināsies, un tas ir normāli. Parastā futbolista dzīve! (Smaida). No rīta – trenažieru zāle, skriešanas vingrinājumi, vakarā – treniņš laukumā, kur jau satiekamies ar bumbu, veltām uzmanību taktikai, tehnikai. Viss pareizi un viss pie lietas. Katra diena – tā ir gatavošanās Latvijas čempionātam, jaunajai sezonai kopumā, soli pa solim, un acīmredzami, ka ar katru dienu treniņi būs aizvien piesātinātāki un smagāki.

– Treniņi laukumā. Starp citu, pirmkārt, tev droši vien patīk tagadējais janvāra laiks… Un par to, ka nav sniega, pavisam neskumsti.

– Jā, laiks tiešām labs. (Smaida). Teicama ziema treniņiem, sniegs noteikti nav tam labākais pavadonis. (Smaida). Kaut gan vispār sniegs man patīk, bet, laikam, lai tagad viss paliek tā, kā ir.

– Bet otrkārt, ļoti patīkami pēc pauzes atkal no sirds darboties ar bumbu?

– O, bez šaubām! Tas vienmēr ir lieliski: pēc ilga pārtraukuma atkal sajust bumbu – kas var būt labāks?!

– Kāds tev rādījās noskaņojums komandā?

– Viss normāli, rit parasts darba process. Visi puiši cenšas darīt maksimumu. Katrā vingrinājumā, katrā uzdevumā. Vispār, domāju, mums komandā būs solīda konkurence, bet tas vienmēr dod tikai labumu.

– Kas “pirmssezonkā” pirmajā vietā – sagatavoties fiziski vai psiholoģiski?

– Grūti atbildēt viennozīmīgi. Abi aspekti ļoti svarīgi, un es nevaru teikt, ka viens prasa vairāk uzmanības, kā otrs. Domāju, tas ir ļoti individuāls jautājums. Bet jebkurā gadījumā sezonai jābūt maksimāli gatavam gan fiziski, gan psiholoģiski.

– Tu esi spēlējis dažādās valstīs pie visdažādākajiem treneriem. Kur bija vissmagākās slodzes pirmssezonas periodā?

– O, to grūti atcerēties. Slodzes visur bija daudz, un ilgi jādomā, lai izceltu ko īpašu! (Smaida). Viegli nav nekur, tā kā uzskatīsim, ka pati nopietnākā slodze pašā jaunākajā gatavošanās, tas ir tagad. Pie tam tieši tā – kārtējā un pati jaunākā gatavošanās – vienmēr pati svarīgākā un atbildīgākā. Pārējās “pirmssezonkas” – tā jau ir vēsture, bet domāt pirmām kārtām vajag par to, kas notiek tagad.

– Tev, gruzīnu puisim, kurš mīl sauli, laikam, gribas jau ātrāk uz treniņnometni Turcijā, uz zaļajiem laukumiem?

– O, tur jūs noteikti uzminējāt! (Smaida). Pilnīgi pareizi, mēs, gruzīni, mīlam sauli un saulainu laiku. Ceru, Turcijā ar to problēmas neradīsies, kaut gan saprotams, ka tur mums pavisam nebūs līdz tam, lai sildītos saulē. Bet jebkurā gadījumā, trenēties zaļajos laukumos – tas vienmēr ir prieks jebkuram futbolistam.

– Paldies, Giorgi, par sarunu. Ar tevi vienmēr patīkami parunāt: atbildē vienmēr obligāti izdzirdēsi pozitīvismu, un profesionālu spriedumu. Noslēdzot sarunu, gribu prasīt lūk par ko. FKV līdzjutēji patreiz īpaši pārdzīvo par komandu, gaida jaunumus. Vari palūgt viņus stipri nesatraukties un apstiprināt, ka uz sezonas sākumu “Ventspils” būs gatavs par 100 procentiem?

– Saprotu, ka mūsu līdzjutēji ļoti uzmanīgi seko jaunumiem, kaut ko komentē, spriež, paredz, un tas ir normāli. Varu teikt jums, draugi, ka “Ventspils” būs pilnībā gatavs jaunajai sezonai. Mēs pieliksim visas pūles “pirmssezonkā” un mēs obligāti darīsim visu iespējamo sezonas laikā. FK “Ventspils” bija un vienmēr būs savā vietā, mēs vienmēr cīnamies līdz galam!

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.