Trešdien, 17. jūlijā, ”Ventspils” futbolisti izlidoja uz Albāniju. Tirāna sagaidīja dzeltenzilos ar paredzamu karstumu (gandrīz trīsdesmit grādu), nekas neizmainījās, saprotams, arī Durresī, kur ceturtdien FKV aizvadīs svarīgo Eiropas Līgas atbildes maču pret vietējo klubu ”Teuta”.

Karstums, ilgs un ne vienkāršs pārlidojums – viss tas, protams, atvirzās otrajā plānā, kad pienāk laiks iziet laukumā, satikties ar treneru norādījumiem un bumbām. Vakarā dzeltenzilie ”Niko Dovana” stadionā aizvadīja pirmsspēles treniņu.

Tā aizritēja labā noskaņojumā, dzīvīgi un mundri. Kad tevi gaida Eirokausu cīņa bozties, saprotama lieta, nedrīkst un nepieļaujami. Nu un pirms nodarbības FK ”Ventspils” galvenais treneris Igors Kļosovs pirmsspēles preses konferencē atbildēja uz vietējo žurnālistu jautājumiem, kuri bija atnākuši pārsteidzoši daudz. Pie mums, par nožēlu, pat Latvijas izlases mačos tik daudz videokameru redzēsi reti…

Dzeltenzilo vadītājs runāja par daudz ko, bet, laikam, galvenā doma bija nākamajā: ”Nekādas eiforijas mums nebija arī pēc uzvaras mājās, nav tās arī tagad. Mājās mēs nospēlējām labi, realizējām momentus spēlē ar stipro un nopietno pretinieku. Bet nekā vienkārša nebija , nekas vienkāršs mūs negaida arī atbildes mačā. Mēs to brīnišķīgi saprotam un ļoti nopietni gatavojamies. Rezultāts 3:0 – labs rezultāts, bet nekādas simtprocentīgas garantijas tas nedod. Pēc piemēriem tālu nav jāskatās: jau šajā Eirokausu sezonā to varēja vērot. Jāsitas un jācīnās katrā laukuma daļā no pirmās minūtes un līdz fināla svilpei – tikai tā, un nekā savādāk!”

Pilnībā solidārs ar šo domu arī ”Ventspils” aizsargs Giorgi Mčedlešvili. ”Eiropas Līgā vāju pretinieku nav, un nevajag pievērst uzmanību pirmās spēles rezultātam,  – pasvītroja pieredzējušais aizsargs, kurš teicami parādīja sevi mājas mačā ar ”Teuta”.  – Rīt mūs gaida jauna spēle, ne vienkārša un ļoti svarīga. Laukuma saimniekiem nav ko zaudēt, tam mums jābūt gataviem. Kā arī visam citam – tikai atdodot visus spēkus laukumā, var rēķināties ar panākumu”.

Viss pareizi. Tikai nepiekāpīga cīņa. Tikai maksimāla noskaņošanās. Tikai galēja uzmanība. Viss tas mums būs ļoti nepieciešams ceturtdien.

Lai viss izdodas.

Uz priekšu, ”Ventspils”! 

 

Eiropas Līga. Pirmais kvalifikācijas raunds

FK Teuta (Albānija) – FK Ventspils (Latvija)
Durres. 18. jūlijs. “Niko Dovana” stadions. 18:00.
Pirmais mačs – 0:3.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs