Godājamie futbola cienītāji! FK ”Ventspils” kļuvis par notikuma dalībnieku, kurš kārtējo reizi atklāti demonstrē acīmredzamu nekompetenci un neprofesionālas darbības no Latvijas futbola federācijas prezidenta K. Gorkša puses.

Mēs darām to zināmu Latvijas līdzjutējiem un Latvijas futbola sabiedrībai.

Notikuma būtība ir sekojošajā.

Latvijas čempionāta mača ”Ventspils” – RFS (tas notika 18. augustā) laikā mūsu klubs uzstādīja dažas papildus videokameras tehniskai filmēšanai, tai skaitā tiesnešu brigādes darba filmēšanai. Par to oficiālais FK ”Ventspils” pārstāvis pirms spēles speciāli brīdināja spēles inspektoru, kaut gan visai pamatoti to varēja nedarīt. (Klubam ir tiesības maču laikā uzstādīt jebkuru skaitu videokameru tehniskajai filmēšanai, neviens nevar to liegt un nekāda atļauja, vēl vairāk no UEFA nav nepieciešama). Tomēr aiz cieņas pret LFF pārstāvju darbu mēs savlaicīgi informējām par videokameru uzstādīšanu.

Pēc vairākām dienām mums klubā pienāca absurda vēstule no LFF ar federācijas prezidenta parakstu. Tajā izteiktas prasības a) izstāstīt, ar ko no UEFA pārstāvjiem FK ”Ventspils” vienojies par videokameru uzstādīšanu b) uzrādīt visu FK ”Ventspils” un UEFA dokumentāciju par šo jautājumu.
Piekritīsiet, šīs vēršanās absurds ir acīmredzams. Mēs vēlreiz atkārtojam, ka videokameru uzstādīšanai nav nepieciešama nekāda saskaņošana un ir tīra kluba privāta iniciatīva, kurš organizē maču laukuma saimnieka lomā.

Mēs piedāvājam jūsu uzmanībai vēstuli no LFF, kā arī FK ”Ventspils” atbildi. Bez tam, FK ”Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs nokomentēja doto situāciju.

FK ”Ventspils” prezidenta Adlana ŠIŠHANOVA komentārs:

– Taisnība, mēs saņēmām tādu vēstuli no LFF un tiešām devām tai izsmeļošu atbildi. Man, kā FK ”Ventspils” prezidentam, vienkārši apbēdinoši, un vēl arī smieklīgi, ka šādas vēstules sūta un paraksta LFF prezidents. Noņemoties ar šo, tā vietā, lai pildītu savus tiešos uzdevumus un nodibinātu kārtību tiesnešu korpusā, pret kuru pretenzijas sezonas gaitā ļoti daudz, pie tam, no daudzu klubu puses.

Viņš vēršas ar šādu jautājumu klubā, kurš saviem spēkiem cenšas atklāt un, ja būs nepieciešams, pierādīt iespējamās nekompetentās un neprofesionālās tiesnešu brigādes darbības. Atklāt un pierādīt tam, lai nepieciešamības gadījumā iesniegtu materiālus, tai skaitā, atbilstošiem UEFA orgāniem.

Ar šīm darbībām LFF prezidents K. Gorkšs kārtējo reizi demonstrē savu pilnīgo nekompetenci. Pasvītroju, ka jebkuram klubam ir pilnas tiesības izmantot jebkuru skaitu videokameru, lai fiksētu iespējamo tiesnešu brigādes nekompetenci un iespējamās apzināti kļūdainās tiesnešu brigādes darbības.

Man ļoti žēl, ka K. Gorkšs ir tik tāls no futbola. Varu teikt, ka, ja spēlē ar RFS mēs uzstādījām piecas videokameras, tad nākamajā uzstādīsim divdesmit piecas. FK ”Ventspils” iestājas par taisnīgu futbolu, un mūsu darbības saistītas tikai ar šo. Esmu patiesi pateicīgs tiem četriem klubiem un to vadītājiem, kuri ir solidāri ar mums šajā jautājumā un atbalsta mūsu pozīciju. Mūsu vienīgais mērķis redzams tajā, lai godalgoto vietu ieguvēji čempionāta iznākumā tiktu noteikti pēc sportiskā principa un nekā savādāk. Tā dēļ mēs līdz galam aizstāvēsim savu pozīciju un cīnīsimies.

FK VENTSPILS