Kā zināms, pirmdien tika pieņemts ļoti svarīgs un principiāls lēmums par to, ka nākamajā gadā Latvijas čempionātā leģionāru limits palielinās (shēma 8+3). FK ”Ventspils” pilnībā atbalsta svarīgās pārmaiņas un uzskata, ka dotais lēmums atnesīs lielu labumu visam Latvijas futbolam, veicinās tā progresu un kvalitatīvu izaugsmi.

Mēs brīnišķīgi saprotam, ka dotais lēmums izsauc nopietnu rezonansi Latvijas futbola sabiedrībā, bet mēs esam pārliecināti, ka plusu un labuma tas nesīs daudz vairāk, kā mīnusu. Mēs pateicamies Latvijas futbola federācijas Valdes locekļiem, kuri sarežģītajā situācijā, izjūtot nopietnu spiedienu, pieņēma svarīgo lēmumu un deva zaļo gaismu visa Latvijas futbola attīstībai. Un mūsu klubs ir pārliecināts, ka šī lēmuma pozitīvos augļus Latvijas līdzjutēji izjutīs ļoti ātri.

Savu pozīciju šā svarīgā iemesla sakarā izteica FK ”Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs.

FK ”Ventspils” prezidenta Adlana ŠIŠHANOVA komentārs:

– Neapšaubāmi, gan mūsu klubs, gan es personīgi vienbalsīgi esmu par šo lēmumu. Uzskatu, ka tā ir mūsu kopējā un ļoti svarīgā uzvara, visu, kuri grib lai Latvijas futbols attīstītos, progresētu un kļūtu pa īstam konkurētspējīgs. Un acīmredzamu progresu nevajadzēs gaidīt desmitgadi, esmu pārliecināts, ka jau nedaudzu gadu laikā Latvijas čempionāts mainīsies uz labo pusi.

Gribētu pateikt lielu paldies visiem, kuri atbalstīja šīs svarīgās izmaiņas, klubu vadītājiem, Virslīgas vadībai un, neapšaubāmi, futbola federācijas Valdes locekļiem, kuri grūtā situācijā pieņēma vīrišķīgu lēmumu un nobalsoja par. Saprotu arī tos, kuri balsoja pret, bet, laikam, viņiem vajag vēlreiz uzmanīgi izanalizēt to, par ko pārvērties Latvijas futbols pēdējos gados. Tagad gan nākotnē var un vajag skatīties ar optimismu un cerībām.

Argumentu šā lēmuma labā daudz, pateikšu par pamatā esošiem. Pirmkārt, nopietna līmeņa vietējie futbolisti, kuri tiešām grib augt un būt stiprāki, absolūti nezaudēs, par 100 procentiem esmu par to pārliecināts. Ja viņi tiešām kaut ko futbolā grib, viņi vienkārši strādās daudzas reizes centīgāk un profesionālāk. Un strādās katru dienu kopā ar pa īstam kvalitatīviem partneriem – leģionāriem.

Otrkārt, šis lēmums ir zināms grūdiens uz komandu palielināšanu Virslīgā, bet tas ir stratēģiski labvēlīgs solis. Jāsaprot, ka ne visi klubi var būt Eirokausos: tagad viņiem parādās iespēja pastiprināt savu sastāvu ar stipriem vietējiem spēlētājiem, kuri zaudējuši konkurenci klubos ar tradicionāli lieliem uzdevumiem.

Treškārt, šis solis ievērojami pastiprinās komandas, kuras spēlē Eirokausos, bet tas jau ir valsts un visa Latvijas futbola prestiža jautājums. Klubi Eiropā pārstāv vispirms valsti, un par futbolu tajā spriež tieši pēc spēlēm Eirokausos. Tagad mēs varam mērķtiecīgi gatavot komandu spēlēm starptautiskajā arēnā, bet ne pāris nedēļu līdz startam, kas, kā visi saprot, ārkārtīgi smagi un neizdosies nevienam pat pašas augstākās klases speciālistam.

Ceturtkārt, neapšaubāms tāda lēmuma pluss tajā, ka tas ļauj Latvijas čempionātu, Latvijas futbolu kopumā pārvērst nopietna līmeņa kvalitatīvā produktā. Kas mums ir tagad? Neapspriežams fakts visiem, ka futbols – tas ir Latvijā pabērna sporta veids. Skatītāji tribīnēs – niecīgs daudzums; sponsoru interese – nulle; televīzijas interese – nulle un t. t. Federācija, kura neatbalstīja izmaiņas, tā arī gribēja, lai viss turpinātos tādā pat garā: ”sakot, paši tiekiet galā un izdzīvojiet, kā gribiet un variet”. Bet tagad Latvijas klubiem, ”Ventspilij”, tai skaitā, ir iespēja padarīt mūsu futbolu par tiešām kvalitatīvu produktu.

Visbeidzot, piektkārt, izmaiņas noteikti veicinās to, ka nopietni speciālisti vēlēsies pievērst uzmanību mūsu futbolam. Tas skar, piemēram, transfēru tirgu. ”Ventspils” jau pierādīja, ka no mūsu kluba vienmēr ir iespēja pāriet uz daudz stiprāku čempionātu – uz Šveices, Rumānijas, Norvēģijas elites divīzijām. Tagad paveras jaunas perspektīvas šajā plānā, un tā ir milzīga iespēja vispirms jau futbolistiem.

Varu turpināt, bet arī šo faktoru, domāju, pietiekami. Tādēļ vēlreiz atzīmēšu, ka ļoti pozitīvi attiecos pret šo lēmumu un vēlreiz pateicos visiem, kuri patiešām stāv par Latvijas futbola attīstību kā arī atbalsta šīs ļoti vajadzīgās un svarīgās izmaiņas.