Latvijas čempionāta mačā ”Ventspils” – ”Jelgava” mūsu komanda kārtējo reizi šajā sezonā saskārās ar netaisnīgu tiesāšanu, kas kārtējo reizi atspoguļojās mača gala rezultātā. Tiesnešu brigāde ar galveno arbitru M. Ķeri priekšgalā neiztur nekādu kritiku, vairākums svarīgu lēmumu tika pieņemti atklāti pret mūsu komandu.

Tai skaitā, galvenais tiesnesis nenozīmēja neapšaubāmu pendeli uz pretinieka vārtiem otrajā puslaikā, kad ”Jelgavas” soda laukumā tika atklāti notriekts A. Mordatenko. Vēl vairāk, tajā epizodē galvenais tiesnesis parādīja mūsu spēlētājam absolūti netaisnīgu brīdinājumu. Bez tam, tādu pašu netaisnīgu sodu saņēma mūsu spēlētāji J. Kazačoks, I. Stuglis un D. Ļitvinskis, divi no viņiem tagad dzelteno kartīšu limita dēļ būs spiesti izlaist principiālo maču ar ”Riga”. Pie tam, mēs atzīmējām tikai pašus kliedzošākos tiesnešu brigādes ”darba” faktus.

Starp citu, vietā atgādināt, ka otrā apļa maču ”Ventspils” – ”Jelgava” (1:1) galvenā tiesneša lomā apkalpoja tas pats M. Ķere, un tad arī neiztika bez tiesnešu ”iespaidīgas” atklātas brīvdomības lēmumos, kas iznākumā noveda pie skandalozas izskaidrošanās.

Mums pilnībā acīmredzami, ka tiesnešu patvaļa, un attiecībā pret ”Ventspils” pirmām kārtām, turpinās. Briesmīgais presings, kuram mūsu klubs pakļauts visu sezonu, ne tikai pavājinās, bet drīzāk, tikai pastiprinās. Mums pilnībā acīmredzami, ka tā pat nav laicīga tendence, bet tieši sistemātisks spiediens pie pilnas bezdarbības un pašplūsmas no Latvijas futbola federācijas puses un personīgi tās prezidenta, kurš apsolīja ieviest kārtību tiesnešu korpusā. Tomēr viņš ne tikai nepilda savus solījumus, bet arī atklāti nav spējīgs pieņemt kvalitatīvus lēmumus un izpildīt konstruktīvas darbības.

Mums pilnīgi acīmredzami, ka galvenais mērķis līdzīgai patvaļai ir tas, lai ”Ventspils” sezonas iznākumā neiekļūtu Eirokausos. Un ja mēs izcīnīsim ceļazīmi uz Eirokausiem, tad visiem šiem ”darboņiem” tas būs milzīgs sitiens. Kā reiz tam, lai tas nenotiktu, pret mums praktiski katrā mačā spēlē ne tikai pretinieks, bet vēl arī trīs ”pretinieki” – mums pastāvīgi nākas sisties pret 14 oponentiem.

Neapšaubāmi, mūsu klubu ar šādu patvaļu nenobaidīt. Mēs noteikti nelūzīsim! Mēs iesniedzam sūdzību par M. Ķeres patvaļīgo tiesāšanu mačā ”Ventspils” – ”Jelgava”.(Piedāvājam jums pašiem izpētīt spēles video fragmentus un pašus strīdīgākos tiesnešu lēmumus). Neapšaubāmi, mēs centīsimies panākt, lai netaisnīgās dzeltenās kartītes tiktu atceltas un tiesnešu ”darbs” tiktu novērtēts pēc nopelniem.

Un pats galvenais, Neskatoties uz patvaļu un spiedienu, mēs nepārtrauksim savu darbu un obligāti sitīsimies līdz pašām beigām.

FK VENTSPILS