Pirmdien, 31. augustā, notika Eiropas Līgas otrā kvalifikācijas raunda izloze. Par dzeltenzilo pretinieku kļuva brīnišķīgi zināmais norvēģu klubs “Rosenborg”. Spēle notiks ceturtdien, 17. septembrī Ventspilī (bez līdzjutējiem). Par visām iespējamajām izmaiņām, kā arī par spēles sākuma laiku mēs paziņosim papildus.

FK “Ventspils” un “Rosenborg” jau tikās viens ar otru, bija tas jau tālajā 2003. gadā UEFA Kausā. Toreiz nesanāca nepiekāpīga spēkošanās: “Rosenborg” bija draudīgs spēks gan dzimtenē, gan Eiropā, un divreiz sagrāva dzeltenzilos – 1:4 dzimtajās sienās un 0:6 Tronheimā. Tagad pienācis laiks norvēģu klubam atbildēt ar pavisam citu kauju – nopietnu un varenu!

Uz priekšu, “Ventspils”!

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Acīmredzami, ka vāju pretinieku Eirokausos nav, tādēļ pirms izlozes man nebija kaut kādas vēlēšanās. Mums tika “Rosenborg” – spēcīgs un labi Eiropā zināms klubs. Brīnišķīgi atceros, kā manas jaunības laikos “Rosenborg” pastāvīgi spēlēja Čempionu Līgas grupā, bojāja nervus grandiem, bet savā laukumā Tronheimā vispār visiem un vienmēr bija ciets rieksts.

Saprotams, ka uzmanīgi izpētīsim un izanalizēsim pretinieku. Nav šaubu, ka visi futbolisti fiziski ļoti spēcīgi – tas ir norvēģu futbola tradicionālais trumpis. Man nācies spēlēt pret Norvēģijas izlasi gan mājās, gan izbraukumā, un, protams, tas nekad nebija vienkārši.

Dzirdēju, ka “Ventspils” jau spēlēja agrāk ar “Rosenborg”, un tad spēkošanās aizritēja ar lielu norvēģu kluba pārsvaru. Nozīmi tam nepiedodam, tas viss bija ļoti sen, tagad, protams, tās ir pavisam citas komandas. Sitīsimies, un esmu priecīgs, ka spēlējam mājās: dzimtās sienas vienmēr palīdz. Domāju, mačs noteikti būs ļoti interesants, bet tagad par gatavošanos pret “Rosenborg” es nedomāju. Visas manas domas no sākuma par maču pret “Riga”, kurš notiks Ventspilī 12. septembrī. Bet lūk, pēc tā, jau pilnībā pārslēgsimies uz Eiropas Līgas spēli.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – www.rbk.no