Ceturtdien, 17. septembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja Eiropas Līgas otrā kvalifikācijas raunda maču. Viorela Frunzas komanda mājās tikās ar titulēto norvēģu klubu “Rosenborg”. Viesi pasniedza dzeltenzilajiem nopietna futbola stundu un uzvarēja ar lielu rezultātu 5:1. Eirokausu sezona 2020 “Ventspilij” noslēgusies.

Vienīgie dzeltenzilo vārti uzbrucēja Jevgeņija Kozlova aktīvā. Uzbrucējs brīnišķīgi realizēja savu vārtu momentu pašā mača sākumā, skaisti izmantojot teicamu Dmitrija Ļitvinska garo piespēli – 1:0!

Mača debija, kura pagāja pie viesuļa vēja, FKV sanāca lieliska. Bet, diemžēl, ilgi mums priecāties nenācās. Ar katru jaunu minūti “Rosenborg” arvien vairāk ieņēma teritoriju un drīzumā stabili ieguva solīdu pārsvaru. Un, diemžēl, diezgan ātri atspēlējās. Apbēdinoša kļūda, noteikumu pārkāpums savā soda laukumā, un Dino Islamovičs pārliecinoši realizēja pendeli – 1:1.

Vārti norvēģu futbolistus nomierināja, bet augstais individuālās meistarības līmenis arī tāpat nekur nepazuda. FKV, vispār, ne slikti aizsargājās, bet 38. minūtē ielaida pavisam ne obligātus vārtus. Trāpīgs Andersa Konradsena sitiens no vidējas distances pārsteidza FKV vārtsargu – 1:2. Vēl apbēdinošāki sanāca “vārti uz ģērbtuvēm”, pēdējās puslaika sekundēs: atkal izcēlās Islamovičs – 1:3.

Protams, atspēlēties tādā sarežģītā bija jau ļoti smagi, bet ticēt kopējam panākumam naivi. Bet dzeltenzilie sisties nepārstāja, darīja visu, ko varēja, centās katrā epizodē. 63. minūtē darīt to kļuva, tiesa, vēl smagāk: sarkano kartīti saņēma Ļitvinskis. “Rosenborg” tūlīt pat sodīja: Karlo Holse spēcīgi un precīzi izšāva no soda sitiena – 1:4. Bet arī tas vēl nebija viss. 71. minūtē atzīmējās Kristofers Zahariessens – 1:5.

“Rosenborg” iet tālāk, un atliek vien novēlēt klasiskajai norvēģu komandai veiksmi turnīrā. Zaudējums, protams, smags. Jaunu nopietna futbola stundu mums pasniedza pārliecinoši un zinoši. Nu ko, jāizdara secinājumi, jāizanalizē spēle un jāpaņem no tās nepieciešamais labums. Solīda Eiropas futbola stundās labums ir vienmēr, lai cik arī bēdīgs iznākumā sanācis rezultāts.

Jātiek galā ar psiholoģisko sitienu, jāatmet neveiksmīgās emocijas un lepni jāskatās uz priekšu. Jau svētdien “Ventspili” gaida jauns smags mačs. Dosimies ciemos pie RFS.

Uz priekšu, “Ventspils”!

Eiropas Līga. Otrais kvalifikācijas raunds

Ventspils (Latvija) – Rosenborg (Norvēģija) – 1:5 (1:3)

Ventspils: Alampasu, Mčedlišvili, Sahņevičs, Ļitvinskis, Rehviašvili, Mamāh, Ulimbaševs, Eristavi (Pjagbara, 53), Villela, Kozlovs (Kokins, 81), Svārups (Kazims, 75)

Rezervisti: Koļesņiks, Bite, Ļotčikovs, Ondongs Mba.

Rosenborg: Hansens, Hedenstads, Skjelbreds, Konradsens (Asens, 71), Islamovičs (Bervens, 90), Holse, Hovlands, Zahariessens, Valsviks, Reitans, Adegbenro (E. Keide, 58)

Rezervisti: Lunds, Tagsets, Brattbaks, M. Keide.

Vārti: 1:0 Kozlovs (6), 1:1 Islamovičs (16, ar 11 m soda sitienu), 1:2 Konradsens (38), 1:3 Islamovičs (45+4), 1:4 Holse (65), 1:5 Zahariessens (72).

Brīdinājumi: Svārups (13), Islamovičs (45).

Noraidījums: Ļitvinskis (63).

Tiesnesis: Pols Maklaflins (Īrija).

Ventspils. 17. septembris. Bez skatītājiem.