Ceturtdien, 17. jūnijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta septiņpadsmitās kārtas ietvaros Igora Kičigina komanda viesos tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Dzeltenzilie maču aizvadīja cienīgi, bija tuvu tam, lai atņemtu punktus Daugavpils klubam, bet iznākumā piedzīvoja apbēdinošu zaudējumu ar rezultātu 2:3.

Vārtus FKV labā iesita pussargi Vladimirs Mukins, pārliecinoši realizējot pendeli, un Kristers Silvestrovs, kuram vien mēnesi iepriekš palika 20 gadu. Gan Mukinam, gan arī Silvestrovam šie ir pirmie vārti “Ventspils” sastāvā, pie tam, Kristers šodien vēl arī debitēja virslīgā. Apsveicam!

Daugavpilī vienmēr jebkuram pretiniekam smagi spēlēt: laukuma saimnieki tradicionāli nepiekāpīgi un sīksti. Šajā sezonā Andreja Kaļiņina komanda vēl arī ievērojami pielikusi taktiskajā plānā un guvusi pārliecību – nepieciešamās kvalitātes, lai atņemtu punktus pat favorītiem. Šajā mačā kā reiz BFC “Daugavpils” uzstājās šajā lomā, kas tādā divcīņā, protams, ļoti neparasti. Ko padarīsi, visiem zināms, kādus ne tos vienkāršākos laikus pārdzīvo mūsu klubs…

Lūk, arī šodien FKV sastāvā dabīgi parādījās daudz jaunu, perspektīvu puišu. Par kārtējo debitantu virslīgā kļuva 21 gadu vecais Mārtiņš Ēriks Veckagans, bet pēc pārtraukuma debiju virslīgā nosvinēja vēl arī viņa vienaudzis Tomas Žiborkins, gan arī Silvestrovs. Apsveicam puišus ar debiju!

Skaidrs, ka laukuma saimnieki ātri pārņēma iniciatīvu, bet kas patīkami iepriecināja, tad tā bija viesu gudrums un uzticamība, kuri spēlēja pavisam ne slikti. Malači. Pirmās 45 minūtes dzeltenzilie daugavpiliešiem neko nopietnu izveidot neatļāva, toties paši iesita un puslaiku uzvarēja! 37 minūtē Marks Kurtišs aiztraucās reidā, kura noslēgumā laukuma saimnieku aizsargs savā soda laukumā nospēlēja ar roku – pendele. Mukins vienmēr pratis klasiski sist no “punkta” – 0:1! Labais, Vova, ilgi gaidītie dzeltenzilie vārti atnāca!

Žēl, otrā puslaika sākums FKV neizdevās. “Daugavpils” ieguva tiesības uz soda sitienu, un Aleksejs Kudeļkins skaisti sita ar galvu – 1:1. Eh, pārāk jau ātri daugavpilieši pēc pārtraukuma atzīmējās… Spiediens uz Deles Alampasu vārtiem uzreiz jūtami pieauga, dzeltenzilajiem bija smagi, bet aizsargājās viņi kopumā cienīgi un izturēti. Un tikai 78. minūtē palaida pretinieku: Ole Dele efektīgi pārmeta bumbu pāri vārtsargam – 2:1. Likās, ka atspēlēties “Ventspilij” jau neizdosies: pietrūks gan fiziskā, gan galvenais, psiholoģiskā spēka. Bet Igora Kičigina futbolisti parādīja raksturu un drīz rezultātu izlīdzināja!

Vārti no “standarta” bija labi. Boriss Bogadaškins izpildīja piespēli, Dāvis Indrāns pacīnījās, bet uz atlecošo bumbu reaģējot, ļoti savlaicīgi un aukstasinīgi visu izdarīja Silvestrovs – 2:2! Labais, Krister, brīnišķīgi vārti – tā turēt!

Un cik gan apbēdinoši, ka gandrīz uzreiz viesi ielaida izšķirošos vārtus. Neveikla kļūme aizsardzībā, pārkāpums, un Andrejs Kovaļovs realizēja pendeli – 3:2. Lūk šis, uzskatāms piemērs tam, kad jaunatnei pietrūkst pieredzes. Jau pašā nobeigumā vēl viena tāda pat “jaunatnes kļūda”, un atkal pavisam ne obligātā pendele. Tikai šajā reizē Alampasu nospēlēja lieliski un skaisti uzvarēja duēlī.

Apbēdinošs zaudējums, kaut iespēja atņemt punktus bija ļoti reāla. Bija tuva. Un kopumā dzeltenzilie pilnībā pelnījuši neizšķirtu. Bet, diemžēl. Nekas, visādi gadās. Bez tādiem “spēles puniem” neiztiek neviens jaunais spēlētājs, tos vienmēr, tā sacīt, uzsit. Bet tā arī atnāk svarīgā un ļoti vajadzīgā pieredze, kura turpmāk palīdz kļūt labākam un spēcīgākam. Jāturpina mācīties un cīnīties līdz pēdējai minūtei katrā mačā. Un punkti tabulā tad obligāti papildināsies…

Optibet Virslīga 2021. 17. kārta

Daugavpils – Ventspils – 3:2 (0:1)

Daugavpils: Orols, Iļjins, Akintola, Akpudži, Ivanovs (Kudeļkins, 46), Dele, Afanasjevs, Kovaļovs, Ogaki (Kokins, 62), Ķiršs (Raščevskis, 46), Mukvele (Lizunovs, 88)

Rezervisti: Šaraņins, Mikšto, Skrinda, Mihaļcovs, Nortejs.

Ventspils: Alampasu, Neilands, Kaņeps, Fjodoruks (Žiborkins, 74), Semeško, Veckagans, Bogdaškins, Bite, Mukins (Silvestrovs, 74), Kazims (Indrāns, 64), Kurtišs

Rezervisti: Kušnerenko, Zecmanis, Gands, Nikiferovičs.

Vārti: 0:1 Mukins (38, ar 11 m soda sitienu), 1:1 Kudeļkins (48), 2:1 Dele (78), 2:2 Silvestrovs (81), 3:2 Kovaļovs (83, ar 11 m soda sitienu).

Brīdinājumi: Kazims (12), Afanasjevs (80), Orols (82), Semeško (90+2), Kovaļovs (90+3).

90. minūtē Iļjins nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Aleksandrs Golubevs (Rīga).

Daugavpils. 17. jūnijs. “Celtnieka” stadions. 30 skatītāju.