Pirmdien, 13. jūlijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta septītās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Spēle sanāca interesanta, notikumu bija daudz, un iznākumā laukuma saimnieki panāca uzvaru ar rezultātu 3:1.

Daugavpilī vienmēr mači sanāk nepiekāpīgi un grūti. Enerģiskie un prasmīgie daugavpilieši prot bojāt nervus favorītiem, un vispār jebkuram. Tā notika arī šodien.

“Daugavpils” jau savu pirmo reālo iespēju izmantoja. Ar pirmo sitienu vārtsargs Konstantīns Mahnovskis tika galā, bet uz Andreja Kovaļova šāvienu tālajā stūrī noreaģēt nepaspēja – 1:0.

Uz panākuma viļņa daugavpilieši organizēja vairākus bīstamus dūrienus un bija tuvu otrajiem vārtiem. Meklēja savu iespēju uzbrukumā arī “Ventspils”, un puslaika noslēgumā atrada! Eduards Tīdenbergs izpildīja asu centrējumu no flanga, un laukuma saimnieku aizsargs Davids Akintola, cenšoties izsist bumbu, iegrieza to savos vārtos – 1:1!

Otro puslaiku viesi uzreiz iesāka vareni, ass uzbrukums, Kaspars Svārups tuvu uzbrukuma noslēgumam, bet… Noteikumu pārkāpums, pendele. Pats cietušais pieteicās sist vienpadsmit metru soda sitienu, un dueli spīdošā stilā uzvarēja vārtsargs Ivans Dubodelovs.

Uh, tas bija spēcīgs psiholoģisks sitiens. Gandrīz uzreiz sekoja otrais. No kreisās sānu līnijas vienkāršā situācijā Kirils Makejevs izpildīja piespēli – sitienu… un bumba pilnīgi negaidīti ielidoja tālajā “devītniekā”, kas kļuva par lielu pārsteigumu Mahnovskim – 2:1. Kuriozi vārti, kuri, protams, spēles situāciju izmainīja principiālā veidā.

“Ventspils” metās atspēlēties, bet bez panākuma. “Daugavpils” gan izcēlās vēlreiz. Ass laukuma saimnieku izgājiens, kvalitatīvs darbs un trāpīgs Tatsuro Nagamatsu šāviens – 3:1. Un gandrīz turpat uzreiz jauns sitiens: cīņas karstumā sarkano kartīti saņēma Daniils Ulimbaševs…

Skaidrs, ka tikai brīnums varēja palīdzēt “Ventspilij” izglābties mača beigās tik grūtā situācijā. Tas nenotika. Puiši sitās līdz galam, centās iesist, bet bez rezultāta. Zaudējums.

Sitiens, neapšaubāmi, spēcīgs. Noskaņojums, pats par sevi, pavisam, maigi sakot, ne jautrs. Bet nedrīkst nolaist rokas, nepieciešams savākties, sakožot zobus – pavisam drīz jauns mačs. Jāpieceļas un jāuzvar!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 7. kārta.

Daugavpils – Ventspils – 3:1 (1:1)

Daugavpils: Dubodelovs, Iļjins, Akintola, Kovaļovs, Offors, Makejevs (Kiršs, 71), Nečiporenko (Nagamatsu, 54), Afanasjevs (Ivanovs, 90+5), Cucurs, Akpudži, Ļitvinskis

Rezervisti: Šaraņins, Petriks, Adžetu.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili, Sahņevičs, Rehviašvili, Mamahs (Kozlovs, 63), Stuglis (Ļotčikovs, 82), Villela, Tīdenbergs, Ondongs Mba (Pjagbara, 63), Eristavi (Kokins, 76), Svārups (Ulimbaševs, 62)

Rezervisti: Koļesņiks, Tālbergs.

Vārti: 1:0 Kovaļovs (22), 1:1 Akintola (41, savos vārtos), 2:1 Makejevs (58), 3:1 Nagamatsu (79).

Brīdinājumi: Rehviašvili (35), Akintola (46), Akpudži (51), Dubodelovs (81), Kovaļovs (83).

Noraidījums: Ulimbaševs (81).

47. minūtē Svārups nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga).

Daugavpils. 13. jūlijs. 250 skatītāju.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 8 (3) – 9 (2).
Stūra sitieni: 1 – 8.
Pārkāpumi: 6 – 9.
Aizmugures: 1 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 8 (3) – 11 (7).
Stūra sitieni: 4 – 5.
Pārkāpumi: 9 – 5.
Aizmugures: 1 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – Daugavpils Sporta pārvalde