Sestdien, 5. oktobrī, ‘FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīsdesmit otrās kārtas ietvaros dzeltenzilie viesos tikās ar klubu BFC ”Daugavpils”. Spēle sanāca saspringta, asa, abas komandas meklēja laimi uzbrukumā, bet iznākumā kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 1:1.

FKV labā vārtus iesita pussargs Romans Mickevičs. Pie tam, vārti sanāca šiki, bez šaubām, vieni no pašiem skaistākajiem šajā sezonā. Piespēle no labā flanga no Mihaila Sergijčuka, un Mickevičs izsmalcinātā sitienā pāri sev, lieliskā ”šķērītē”, raidīja bumbu vārtos – 0:1! Bravo, Roma! Skaisti vārti!

Par lielu nožēlu, šis šedevrs nenoveda pie ”Ventspils” uzvaras. Laukuma saimnieki ātri atspēlējās, pie tam, vārti sanāca apbēdinoši un kuriozi. Sitiens kādam no daugavpiliešiem jau, likās, briesmas nerada, bet nepaveicās Dmitrijam Ļitvinskim, rikošets un – 1:1. Apbēdinoši, vēl jo vairāk, ka kopumā Ļitvinskis spēli aizvadīja teicami, daudzās epizodēs nospēlējot uzticami un saturīgi.

Kopumā jau, ”Ventspils” dominēja pirmajā puslaikā, darbojoties mobili un asi. Bīstamus sitienus izdarīja Lukas Villela, Anastasijs Mordatenko – laukuma saimniekus glāba vai nu vārtsargs, vai arī sitieniem nedaudz pietrūka precizitātes…

Otrais puslaiks sākās ar skaistu Eduarda Tīdenberga soda sitienu – vārtu stabs! Uh… Veiksme atkal negribēja mums svarīgā momentā uzsmaidīt. Toties piedeva enerģiju daugavpiliešiem, vairāki viņu asi prettriecieni bija ļoti bīstami. Vairākas reizes glāba Konstantīns Mahnovskis, ļoti pašaizliedzīgi sitās aizsargi, tas pats Intars Stuglis vienā epizodē spīdoši izsita bumbu no tukšiem vārtiem.

Beigās FKV bija tuvu tam, lai izrautu trīs punktus. Sergijčuks no bīstamas pozīcijas sita ar galvu – nedaudz, bet kļūdījās…

Iznākumā – neizšķirts. Par punktu zaudējumu nekad nepriecāsies. Bet tāds ir futbols. Turnīrā iestājas pauze, sakarā ar Latvijas izlases spēlēm. ”Ventspilij” atlikuši vēl trīs mači Latvijas čempionātā, un domāt par tiem mēs sākam jau tagad. Cīnīsimies!

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Daugavpils – Ventspils – 1:1 (1:1)

Daugavpils: Kučers, Iļjins, Balodis, Kovaļovs, Offors, Akintola, Magrins (Afanasjevs, 71), Regža (Kokins, 54), Toniševs, Sokolovs (Amarals, 83), Greks

Rezervisti: Dubodelovs, Mironovs, Ivanovs, Karmona.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili (Pavalandišvili, 68), Batista, Ļitvinskis, Tīdenbergs, Stuglis, Mickevičs (Ļotčikovs, 74), Villela, Mordatenko (Dusalijevs, 46), Tālbergs, Sergijčuks

Rezervisti: Koļesņiks, Mamahs, Alfa, Neilands.

Vārti: 0:1 Mickevičs (5), 1:1 Offors (10).

Brīdinājumi: Akintola (14), Stuglis (28), Toniševs (46), Mčedlišvili (63), Greks (64), Tīdenbergs (78), Balodis (85), Palavandišvili (88).

Tiesneis: Andris Treimanis (Kuldīga).

Daugavpils. 5. oktobris. 370 skatītāju.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 2 (1) – 9 (3).

Stūra sitieni: 1 – 3.

Pārkāpumi: 4 – 7.

Aizmugures: 2 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (4) – 12 (5).

Stūra sitieni: 4 – 2.

Pārkāpumi: 10 – 17.

Aizmugures: 2 – 2.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv