Trešdien, 4. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit piektās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Mačs bija līdzīgs, asi momentu praktiski neveidojās, un iznākumā – likumsakarīgs bezvārtu neizšķirts.

Kad līdz garās un smagās sezonas galvenajam mačam atliek skaitāmas dienas, ļoti grūti domāt par kaut ko citu. Pārslēgties (vispirms jau psiholoģiski) uz svarīgo čempionāta spēli, bez šaubām, vajag, bet to vieglāk pateikt, kā izdarīt.

Šodien dzeltenzilajiem tas kā reiz nesanāca. Protams, FKV atbrauca uz Daugavpili tikai pēc uzvaras, bet uzvaras griba, kā parādīja spēle, bija tomēr jau ne tik varena, kā prasījās.

Sāka “Ventspils” aktīvi, jau 1. minūtē Kristians Pjagbara bīstami sita augšējā stūrī. Drīzumā sitiena pozīcijā nonāca Niks Dusalijevs, bet sitiens padevās vājš. Diemžēl, turpinājumu šis uzbrukuma posms nesagaidīja. Kā reiz otrādi. Laukuma saimnieki pārtvēra iniciatīvu, izveidoja dažus nepatīkamus pus momentus, piedeva saspringumu Konstantina Mahnovska valstībā.

Bet kopumā, protams, abām komandām acīmredzami pietrūka asuma uzbrukumā. Jaukšana bija jūtami stiprāka par veidošanu. Un tādēļ nulles uz tablo pārtraukumā izskatījās pilnībā likumsakarīgas.

Otrais puslaiks spēles bildi neizmainīja. Līdzīga spēle, kurā valdīja cīņa un nepiekāpība, un kurā nevienai no pusēm nevarēja dot priekšroku. Tuvāk mača beigām dzeltenzilie palielināja tempu, gandrīz piespieda pretinieku pie vārtiem, bet pa īstam vārtu momentu izveidot tā arī nespēja. Daži sitieni potenciāli bija draudīgi (piemēram, Daniila Ulimbaševa šāviens no soda sitiena), bet par nopietnu draudu tie tā arī nekļuva.

Iznākumā – bezvārtu neizšķirts, kura noteikti viesus neiepriecināja, bet kuru var nosaukt par taisnīgu šis neskatāmās divcīņas iznākumu.

Zaudēt punktus vienmēr nepatīkami, bet uzreiz jau pēc fināla svilpes par to nepieciešams obligāti aizmirst. Izmest no galvas. Un patālāk. Tādēļ, ka tagad mums priekšā gada galvenais mačs. Fināls, svarīgs un ļoti atbildīgs. Lūk, kur tikai kauja – cīņa, nežēlojot sevi, kauja – cīņa līdz pēdējam. Un tagad tikai par šo maču vajag un svarīgi domāt!

Mājās, 8. novembrī…

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 25. kārta

BFC Daugavpils – Ventspils – 0:0

BFC Daugavpils: Šaraņins, Iļjins, Akintola (Ivanovs, 79), Nagamatsu, Makejevs (Kovaļovs, 61), Adžetu, Nečiporenko, Toniševs, Afanasjevs (Kiršs, 46), Akpudža, Regža

Rezervisti: Dubodelovs, Kudeikins, Ohori, Raščevskis.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili, Ļitvinskis, Rehviašvili, Mamāh, Varshanidze, Dusalijevs (Kozlovs, 46), Ondongs Mba (Neilands, 90), Ulimbaševs, Pjagbara (Genajevs, 90+3), Svārups (Kokins, 73)

Rezervisti: Alampasu, Bite, Ļotčikovs.

Brīdinājumi: Mamāh (39), Mčedlišvili (42), Nagamatsu (50), Regža (64), Kovaļovs (85), Ulimbaševs (90).

Tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga).

Daugavpils. 4. novembris. Bez skatītājiem.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (1) – 5 (1).
Stūra sitieni: 4 – 2.
Pārkāpumi: 8 – 9.
Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 4 (2) – 5 (2).
Stūra sitieni: 1 – 2.
Pārkāpumi: 12 – 8.
Aizmugures: 1 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.