Draugi! Jau rīt, sestdien, 21. decembrī, kāds no jums kļūs par superbalvas ieguvēju no FKV prezidenta. Jaunā automašīna, (nedaudz pavērsim noslēpuma plīvuru) iznesīgais Volkswagen, jau gaida Ventspilī pie Olimpiskā centra savu priecīgo ieguvēju un gatavojas kļūt par šiku dāvanu Ziemassvētkos un Jaunajā Gadā!

Visi pretendenti – vēl mazliet mazliet pacietieties un nepalaidiet garām! Atgādinām vēlreiz: sākums – 13:00, hokeja hallē (otrais stāvs). Veiksmi visiem!

Nu bet šodien, piektdien, 20. decembrī, FK ”Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs atkal turēja savu solījumu un kārtējo reizi tikās ar līdzjutējiem.

Protams, mēs brīnišķīgi sapratām, ka jaungada svētku gaidās, darba dienā, laikā, kad futbola cīņas rimušas līdz pavasarim, jums, godātie draugi, ne tik vienkārši bija kļūt par tikšanās viesiem. Jo patīkamāk, ka šaubas, pēc būtības, izrādījās veltas. Viesu sanāca pietiekami, godīgi sakot, pat sezonas sākumā, līdzīgās, ”marta”, tikšanās, to reizēm ir mazāk. Jāsaka, kārtējo reizi spīdēja ar pārsteidzošu enerģiju un lika priekšā īstu lavīnu pašu dažādāko jautājumu neatkārtojamais Nikolajs Dišlovs, par ko viņam atsevišķs liels paldies. Bet, protams, mēs izsakām milzīgu pateicību visiem, kuri atrada laiku un atnāca uz tikšanos. Bravo, un liels paldies!

Bija plānots, ka tikšanās nebūs ilgstoša, bet iznākumā atklātais dialogs ievilkās gandrīz uz divām stundām! Tēmas tika cilātas dažādas: detalizēti atcerējamies aizgājušo sezonu, kuru, protams, par veiksmīgu priekš FKV nenosaukt, un, neapšaubāmi, daudz runājām par gaidāmo sezonu. Un nekas, ka līdz startam vēl ļoti daudz laika: dzeltenzilo futbols arī decemra vidū satrauc un intriģē daudzus!

Adlans Šišhanovs, kā jau vienmēr, atbildēja uz visiem jautājumiem (bet kritisku un slīpētu bija daudz vairāk, kā, teiksim tā, neitrālu) pilnībā izsmeļoši un atklāti. Viņš, tai skaitā, vēlreiz atzīmēja, ka, diemžēl, pagājušajā sezonā ļoti daudz enerģijas un spēka aizgāja ne tieši futbolam, bet pretstatam ar futbola federāciju. Atzīmēja, ka klubs izpildīja uzdevumu – minimumu – kārtējo iekļūšanu Eirokausos. Bet kopumā, neapšaubāmi, nevienu no dzeltenzilajiem iznākuma trešā vieta nepmierināja; par to FKV prezidents, kā zināms, runāja arī agrāk. ”Mums ofisā guļ bronzas medaļu komplekts, to tur ir daudz, bet neviens tās neņem…”

Vēlreiz atcerēties vētraino futbola gadu – tas ir brīnišķīgi, bet, saprotams, patreiz vairākums līdzjutēju interesē jau nākamās lietas, jautājumu to sakarā bija pietiekami. Adlans Šišhanovs, tai skaitā, apstiprināja informāciju, ka pilnā gaitā rit treneru štāba komplektācija, ka tas, kas kļūs par FKV jauno galveno treneri, pēc būtības, jau skaidrs. (Kā tikai būs galīgi nokārtotas nepieciešamās formalitātes, mēs oficiāli paziņosim jaunā galvenā trenera un viņa palīgu vārdus).

Neapšaubāmi, runa gāja arī par jauniem futbolistiem. Adlans Šišhanovs pasvītroja, ka selekcijas process risinās, ka komandai nepieciešams pastiprinājums katrā līnijā. ”Izvedam nopietnu darbu un meklējam gan vārtsargu, gan centra aizsargus, gan uzbrūkošo pussargu, gan uzbrucējus”, – apstiprināja kluba prezidents.

Adlans Šišhanovs tāpat paziņoja, ka komanda sanāks kopā un sāks gatavošanos jaunajai sezonai 15. janvārī. 31. janvārī dzeltenzilie (jāsaka, nākamajā sezonā īstās FKV krāsas atgriezīsies!) dosies uz pirmo ārzemju treniņnometni – uz Turciju. Jau zināms, ka starp FKV pretiniekiem šajā treniņnometnē būs tādi zināmi un vareni klubi, kā Maskavas ”Dinamo”, Doņeckas ”Shakhtar”, ”Ahmat”, Baltkrievijas čempions ”Dinamo” (Bresta). Par precīziem datumiem un laiku šīm ļoti interesantajām spēlēm mēs, saprotams, paziņosim papildus.

Pēc Turcijas treniņnometnes dzeltenzilie pēc tam aizvadīs vēl vienu treniņnometni – visdrīzāk, Lietuvā. ”Iepriekšējos divus gadus komanda gatavojās Spānijā ideālos apstākļos, bet pēc tam mēs nemainīgi izjutām problēmas sezonas startā, – atzīmēja Adlans Šišhanovs. – Pāreja pēc ideālajiem spānijas laukumiem uz mākslīgo segumu sagādāja mums problēmas. Tādēļ šajā reizē mēs nolēmām nedaudz piekoriģēt gatavošanos, lai laicīgi būtu pilnībā gatavi sintētikai čempionāta pirmajās spēlēs”.

Protams, mēs pastāstījām ne tuvu ne par visu, kas tika apspriests šajā sanākšanā, labā nozīmē dzirksteļojošā un emocionālā. Nu ko, jums, godājamie draugi, būs brīnišķīgs stimuls atrast iespēju un būt klāt līdzīgās tikšanās reizēs nākotnē. Tad jūs noteikti uzzināsiet par visu un ļoti izsmeļoši!

Mēs vēlreiz pateicamies visiem, kui atnāca šodien pie mums ciemos. Mums bija ļoti patīkami jūs redzēt un dzirdēt – liels paldies! Apsveicam visus ar gaidāmajiem svētkiem un novēlam visiem visu pašu gaišāko un labāko!

… Nu bet pretendenti uz jauno automašīnu – esiet uzmanīgi! Konkurss jau rīt – nepalaidiet garām! Vēlreiz visiem veiksmi, jaunais Volkswagen jau gaida savu laimīgo ieguvēju!

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv