Sestdien, 15. februārī, FK “Ventspils” Turcijas treniņnometnē aizvadīja kārtējo kontroles maču. Viorela Frunzas komanda tikās ar Baltkrievijas čempionāta augstākās līgas klubu “Ruh”no Brestas. Un atkal FKV izveidoja daudz labus vārtu momentus, bet realizācija pievīla – zaudējums ar minimālu rezultātu 0:1.

Vienīgos vārtus dzeltenzilie ielaida pirmā puslaika vidū, kad pretiniekam laimīgs izrādījās stūra sitiens. Piespēle, kāds no pretiniekiem pie tuvā vārtu staba to pagarināja, neveiksmīgs rikošets (bumba trāpīja kādam no brestiešiem, kurš sitienu pēc būtības nemaz neizdarīja), un bumba negaidīti ielidoja vārtos – 0:1.

Zaudējums tādā darbīgā, līdzīgā, ne sevišķi skatāmā spēlē. Protams, emocijas pēc finālsvilpes maz patīkamas – nekad un nevienam negribas zaudēt. Bet arī zaudējums – svarīga skola. Iemesls analīzei, kļūdu labojumam. Protams, tās ir, kur bez tam, sevišķi februārī. Tā pati vārtu momentu realizācija (šodien dzeltenzilie tikai pa vārtu pārliktni trāpīja divreiz!), vienmēr un visiem – sarežğīts jautājums, prasa varenu darbu un varenu piepūli. Tā sagatavošanās periodā arī jābūt.

Bet lūk, pēc mēneša vārtu momenti, līdzīgi tiem, kādi bija spēlē ar “Ruh”, jau obligāti vajadzēs izmantot. Tādēļ, ka 15. martā (kaujā Rīgā pret RFS) “Ventspils” sāk Latvijas čempionātu. Lūk, tur jau kļūdīties vairs nedrīkstēs.

Būsim gatavi. Tādēļ, ka turpinām gatavoties neatlaidīgi un kvalitatīvi.